ARKUS: Vojvodina i Partizan ubedljivi u gostima - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Vojvodina i Partizan ubedljivi u gostima

ARKUS: Vojvodina i Partizan ubedljivi u gostima

U oba zasotala meča srpske ARKUS lige (grupa A) odigrana u sredu, gosti su na ubedljiv način opravdali ulogu favorita. Partizan je slavio u Kikindi 21:33 (10:14), dok je branilac titule Vojvodina bila još ubedljivija protiv Proletera u Zrenjaninu, 19:34 (10:16).

Vodeći timovi grupe A nastavili su da nižu uspehe. Crno-beli su nakon 25 minuta egala i rezultata 10:10 u Kikindi odigrali furiozno u finišu prvog poluvremena serijom 4:0, a u nastavku su samo povećavali prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i plus 14 (18:32).

Briljirao je u pobedničkim redovima Aleksa Maksić sa 10 pogodaka, a pratili su ga Nikola Ivanović sa šest i Igrnjat Nešić sa pet. U timu Kikinde najbolji je bio Nikola Stanković sa sedam golova.

Vojvodina je ostvarila i sedmu pobedu u nizu, i to ponovo dvocifrenom razlikom. Novosadski tim je u vojvođanskom derbiju laki izašao na kraj sa Proleterom u „Kristalnoj dvorani“, gde je gostovao nakon sedam godina. Trener Boris Rojević ponovo nije mogao da računa na puno standardnih igrača zbog bolesti, međutim, to se nije odrazilo na rezultat. Svetislav Verkić je bio sjajan sa 12 odbrana i pet asistencija, Jovica Nikolić je bio najefikasniji sa sedam golova, tri više od Kurteša, Stankovića i Tomića. Na drugoj strani, bolji od ostalih bio je Filip Krivošija sa sedam golova.