Balkan-Handball.com

ARKUS: Voša, Dubočica i Novi Pazar slavili u gostima

Vojvodina je nastavila sa dvocifrenim pobedama u srpskom šampionatu i na gostovanju Crvenki, gde je slavila 21:35 (10:19). Nije bilo dileme od samog početka u najslađem selu na svetu – šampion je drugi put ove sezone ostvario ubedljiv trijumf protiv novajlije.

Darko Milenković bio je najefikasniji sa osam pogodaka, Aleksandar Kurteš postigao je jedan manje, a po pet su dodali Halilbegović i Pribak, koji je proglašen za igrača utakmice. Kod Crvenčana je ponovo bolji od ostalih bio Veljko Čabrilo sa šest pogodaka, što nije bilo dovoljno da se ugrozi očekivan trijumf branioca titule.

U drugom današnjem meču grupe A, pobedu u gostima ostvarila je i leskovačka Dubočica, koja je u okršaju „severa i juga“ bila bolja od subotičkog Spartaka u Dudovoj šumi 21:25 (8:13).

Leskovčani su vodili od početka do kraja utakmice, a odlučujuću prednost napravili su početkom nastavka kada su poveli sa 17:10. Spartak je četiri minuta pre kraja prišao na tri gola zaostatka, ali nije imao ni vremena ni kvaliteta za veliki preokret.

Dubočicu je predvodio trio Nikola Matović (8) – Luka Radović (7) – Andrija Atanasković (6), dok je na drugoj strani Uroš Kojadinović bio najefikasniji sa sedam pogodaka.

Gostujuću pobedu ostvario je i Novi Pazar, pošto je u Beogradu bio bolji od Obilića 29:36 (13:22). Strašnu utakmicu odigrao je tim Hasana Memića, naročito napadački, i rešio sve dileme u prvih 30 minuta. Briljantan je ponovo bio Zlatko Rakić sa 10 golova, dva više od Nemanje Dimitrijevića, dok su po šest dodali Radisavljević i Stojanović.

Kod domaćina, ubedljivo najefikasniji bio je Veljko Popović sa sedam pogodaka.

U nedelju se sastaju Crvena zvezda-Železničar (17.00) i Proleter-Dinamo u novom vojvođanskom derbiju, dok će zaostali meč ove runde biti na programu u sredu, 25. ovog meseca, kada će Partizan gostovati Kikindi.

Ranije danas, Metaloplastilka je osvojila čitav plen na gostovanju u Kragujevcu.