Vojvodina otvorila Ligu Evrope pobedom u Skoplju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vojvodina otvorila Ligu Evrope pobedom u Skoplju!

Vojvodina otvorila Ligu Evrope pobedom u Skoplju!

Srpski šampion slavio na gostovanju Alkaloidu!

U prvom kolu grupe F EHF Lige Evrope, balkanski okršaj u Skoplju pripao je gostima iz Srbije. Vojvodina je pobedila Alkaloid u gostima 26:31 (13:15).

ALKALOID – VOJVODINA 26:31 (13:15)

SKOPLJE – Dvorana: Jane Sandanski. Gledalaca: 3.000. Sudije: Bolić i Hurih (Austrija)

ALKALOID: Romero (jedna odbrana), Đonov 8, Markovski 1, Mladenović, Serafimov 4, Stojčević, Stojković, Mitev 5, Gjorgijev 1, Velkovski 1, Omeragić, Bingo 5, Kofiloski, Petkovski, Savrevski 1, Trajkovski (10 odbrana)

VOJVODINA: Lučin, (dve odbrane sedmerac), Šijan, Vorkapić 8 (5), Milić 6, Ocvirk 2, Vukovljak, Aziz 3, Milenković 3, Sunajko, Pušica, Rađenović, Pešić 1, Rogan 2, Puhovski 6, Šurief, Trnavac (12 odbrana).

Vodili su izabranici Borisa Rojevića od prvog do poslednjeg minuta, brzo se odlepili na plus pet. Sjajno je branio Trnavac od početka, ali se mladi tim Kirila Lazarova u finišu prvog poluvremena vratio u igru serijom 3:0.

Stigao je u nastavku tim iz Skoplja na samo -1 (18:19), ali je brzo Voša odbila nalet domaćina. Sa igračem više važne pogotke dali su Gregor Ocvirk i Darko Milenković, dok je važne dve odbrane (jedan sedmerac) imao Fran Lučin. Kada se lomilo, razigrao se Boris Puhovski, koji je opet sredinom drugog poluvremena vratio +4 srpskom šampionu (23:19).

Kada je Milić u 47. minutu pogodio za 25:19 delovalo je da je sve gotovo, međutim Alkaloid se serijom 5:0 približio na 25:27. Ipak, dalju dramu sprečio je gol Darka Milenkovića nakon tajm-auta.

U prvom meču u Grupi F, danski Silekborg je lako pobedio španski La Riohu sa 34:25. Narednog utotrka na Slanu baru stiže Silkeborg, dok makedonski vicešampion gostuje u Logronju.