ARKUS: Zlatko Rakić i 15-godišnji golman srušili Zvezdu u Pazaru! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Zlatko Rakić i 15-godišnji golman srušili Zvezdu u Pazaru!

ARKUS: Zlatko Rakić i 15-godišnji golman srušili Zvezdu u Pazaru!

Čudesno rukometno veče u Pendiku! Samo par sati pred početak meča sa Crvenom zvezdom, stigla su tri pozitivna rezultata testova na koronavirus u svlačionicu domaćeg tima, a uručena su igračima iz prve postave – Nemanji Dimitrijeviću, Džemilu Badiću i golmanu Goranu Rakoviću. Među stative je stao golobradi Faris Gudžević, a loptu u ruke Zlatko Rakić. Njih dvojica su vodili Novi Pazar do pobede 35:28 (19:11).

Faris Gudžević koji će u decembru napuniti 16 godina je prvi gol primio tek u devetom minutu sa sedmerca, a njegovi saigrači su do tada poveli sa 6:0. Crvena zvezda je već tada izgubilia utakmicu, pošto do kraja meča nije uspela da se vrati u igru. Oslabljeni sastav Hasana Memića je do odlaska na odmor stekao plus osam, da bi u nastavku rutinski, na leđima Gudževića i Rakića, koji je se zaustavio na 14 golova, upisao peti trijumf ove sezone. I pored impresivnog golgeterskog učinka Rakića, mladi Gudžević je proglašen za igrača utakmice (13 odbrana). Kod Beograđana, najefikasniji je bio Viktor Matičić sa sedam golova.

U prvom današnjem meču grupe B, Železničar je na volšeban način savladao Metaloplatiku.