ARKUS: Vojvodina bolja od Dinama u Pančevu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Vojvodina bolja od Dinama u Pančevu

ARKUS: Vojvodina bolja od Dinama u Pančevu

U derbiju 9. kola grupe A srpskog šampionata, Vojvodina je savladala pančevački Dinamo u gostima 26:30 (13:17), i tako nastavila pobednički niz koje je počeo nakon remija upravo sa Dinamom, na slanoj bari 10. oktobra. Od tada je branilac titule nanizao šest trijumfa, od kojih su četiri bila dvocifrenom razlikom.

Ekipa Dinama je vodila sa 1:0, 2:1 i 3:2, ali je od tada Vojvodina uzela stvar pod svoje, i već u prvom poluvremenu stekla velikih plus šest (8:14). Tim Akima Komnenića je uspeo da se vrati u nastavku i smanji na minus dva, ali su gosti prelomili utakmicu serijom 4:0 od 48. do 54. minuta, kojom su poveli sa 22:28.

Sjajno je napadom dirigovao Nemanja Pribak, koji je uz pet golova ubeležio i 12 asistencija, a neumoljiv je bio Jovica Nikolić sa deset pogodaka. Pet je dodao Strahinja Stanković, koliko su na drugoj strani postigli Šotić, Golubović i Kostadinović.