BALKANSKE MUKE "MILIONERA": Gorenje sa +2 za Pariz - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BALKANSKE MUKE „MILIONERA“: Gorenje sa +2 za Pariz

BALKANSKE MUKE „MILIONERA“: Gorenje sa +2 za Pariz

Još jednom se potvrdilo da “jugoslovensko“ tlo nimalo ne prija pariskom gigantu. Posle remija i poraza u Skoplju, PSG je razočarao i u Velenju. Gorenje je odigralo možda i najbolji meč sezone i zasluženo slavilo protiv velikog favorita, 30:28 (16:13).

Sjajan performans  Benjamina Burića među stativama i vrhunske partije Maria Šoštarića(9) i Stasa Skubea(8), bile su dovoljne za plus dva pred revanš u Parizu, i nadu u čudo. Fahrudin Mehić je među malobrojnima koji su zadovoljili  kod gostiju. Crnogorac je sedam puta savladao nadahnutog bosanskog reprezentativca.

Podstreknuti vihorom sa tribina, „Ose“ su uspostavile dominaciju od 15-og minuta, kada su izjednačile na 6:6, potom poveli, i čuvali prednost do kraja meča. Burić je odbijao kontra napade Abaloa i drugova, a Anone na drugoj strani nije imao rešenja za  Skubea i Šoštarića. Svojim četvrtim golom omaleni organizator igre doveo je domaće po prvi put na plus tri, 11:8, da bi Šoštarić realizacijom kontre u poslednjoj sekundi prvog dela postavio konačan rezultat pred veliki odmor, 16:13. Uprkos očekivanjima Francuza, Gorenje je zadržalo visok nivo odbrane do samog kraja. U 45-om minutu Medved je pogodio za 25:20, ali je PSŽ, zahvaljujući granitnoj odbrani u tom periodu, uzvratio serijom 4:0 i stigao do prilike za izjednačenje, ali se Burić ponovo istakao, a Šoštarić prekinuo niz protivnika osmim svojim pogodkom. Utisak je da domaći tim nije imao čime da zapreti sa pozicije desnog beka, odakle nije postigao ni jedan gol (sa pivota samo jedan), i da bi u suprotnom gosti bili dovedeni u mnogo nelagodniji položaj. Ovako, Parižani su i dalje veliki favoriti za prolaz u četvrtfinale, ali je preovladavajuća impresija sjajan nastup i herojska pobeda slovenačkog šampiona.

Poslednji kvartal meča na terenu je proveo i Mladen Bojinović. Bivši reprezntativac Srbije i njenih prethodnica odlično je odigrao na poziciji srednjeg beka i pokazao Filipu Gardenu da zavređuje mnogo ozbiljniju minutažu, barem u ofanzivnom delu igre. Ipak, ni to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz.

Gorenje : PSG 30:28 (16:13)

Gorenje Velenje: B. Burić (10 odb), Taletović, N. Cehte, Medved 4, S. Burić, Skube 8 (2), Golčar 1, Šoštarič 9, Papež, Vrečar, Dobelšek, Gams 1, Nosan, Oštir, Dujmović 6, Bećiri 1

PSG: Annonay (7 odb), Sierra (1 odb), Melić 7 (2), Hallgrimsson, Csaszar, Diaw 2, Vori, Gojun, Gunnarsson 3 (2), Abalo, Hansen 3, Narcisse 3, Honrubia 1, Kopljar 5, M’Tima 2, Bojinović 2 (2).

TEKST: MARKO MARJANOVIĆ