Metaloplastika u polufinalu Čelendž Kupa! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Metaloplastika u polufinalu Čelendž Kupa!

Metaloplastika u polufinalu Čelendž Kupa!

IZ ŠAPCA
SLOBODAN KAŠIKOVIĆ

Rukometaši Metaloplastike su u polufinalu Čelendž kupa ! Nakon 120 minuta borbe sa neugodnom ekipom Koks iz Rihamakija u Finskoj Čivijaši su uspeli da slave sa jednim pogotkom u ukupnom skoru (prvi meč 17:23), i izbore plasman u polufinale najmlađeg  evropskog klupskog takmičenja, što predstavlja najveći uspeh Metaloplastike na međunarodnoj sceni još od 1986. godine.

RK METALOPLASTIKA (Šabac- Srbija)- KOKS (Rihamaki- Finska)  26:19  (11:8)

Šabac, Hala sportova Zorka, gledalaca 2.500

Sudije: Emil i Ernest Agakiši (Azerbejdžan)

Sedmerci: Metaloplastika 4 (3), Koks 2 (1)

Isključenja: Metaloplastoika 10 minuta, Koks 10 minuta

Diskvalifikacije: Miloš Mitrović (Metaloplastika) i Kristen Hansen (Koks) u 59. minutu, direktne diskvalifikacije

Metalopalstika: Holpert, Aleksić, Stevanović, Palević, Marjanović 1, Kankaraš 1, Arsić,  Medurić 1, Vladisavljević,  Obradović 2, Marković, Grujičić 4, Prodanović 4, Mitrović 1, Milosavljević 6 (2), Dragaš 6 (1)

Koks: Aleksejev, Rogenbem 2, Valo, Buciuman, Hansen 3, Safroni 4, Taminen 5, Umovic, Sjoman, Ronberg 2, Harve 3 (1), Volka

Igrač utakmice: Darko Arsić (Mettaloplastika)

Svesni teržine zadatka koji ih je čekao nakon prvog susreta u Finskoj prethodnog vikenda, Šapčani su od početka zaigrali agresivno, želeći da minus  što pre anuliraju, ali nisu uspevali da steknu osetniju prednost sve do 50. minuta, kada su prvi put imali željenih sedam pogodaka viška. Usledilo je par grešaka koje su vratile ekipu Koks-.a u život, da bi u poslednja dva minuta Metalopalstika ušla sa 6 pogodaka prednosti, ali i zebnjom, jer je već tada broj postignutih pogodaka bio veći nego u prvom susretu. Najpre je Miloš Dragaš doveo Šapčane u vođstvo od 7 pogodaka, da bi uzvratio Tema Taminen, najbolji rukometaš finske ekipe, a nakon drugog pogotka Ronberga strah se uvukao u publiku. Svojim šestim pogotkom iskusni internacionalac Žikica Milosavljević desetak sekundi pre kraja ponovo je doneo željenu prednost svom timu, a ubrzo je sirena označila kraj susreta i plasman Metaloplastike u narednu rundu.

Nakon utakmice, u redovima Metalopalstike vladalo je primetno zadovoljstvo, pa je kapiten Miloš Mitrović vidno umoran rekao: „Bilo je ovo 60 minuta bespoštedne borbe za svaku loptu. Zahvalio bih se publici koja nas je podržala kad je bilo najpotrebnije.. Naš timski duh koji smo večeras ispoljili bio je najbolji pokazatelj kako se bori za ekipu.

Iskusni internacionalac Žikica Milosavljević, koji iza sebe ima na desetine velikih međunarodnih mečeva saglasio se sa kapitenom, i dodao:

„Bio je ovo meč izuzetno visokog ritma, i neizvestan. Ipak, sjajna atmosfera koju su priredili naši navijači, želja, vera i nada u trijumf doveli su nas do konačnog uspeha.“

Šef stručnog štaba Metaloplastike Slavko Novaković nije krio zadovoljstvo:

„Presrećan sam zbog ovakvog epiloga. Pokazali smo da posedujemo karakter, volju i upornost, a ova pobeda će nam u predstojećem periodu značiti dodatni motiv. Protivnik je i večeras pokazao da ima odličan sastav.“

Sa druge strane, u redovima finskog predstavnika čestitali su Metaloplastici  prolazak u polufinale, i pohvalili ambijent u kom je podigran revanš susret. Trener Koksa Jako Horeli istakao je da je utakmica bila na visokom nivou, i dodao:

„Čestitao bih Metaloplastici zaslužen prolazak u polufinale. Teško je bilo šta reći nakon ovog rezultata, imali smo prednost iz prvog meča, ali smo bili svesni da nas čeka bučna publika i prava rukometna atmosfera. Imali smo svoju priliku, ali nam je u finišu nedostajalo koncentracije.“

Najbolji rukometaš Koksa, Tema Taminen, bio je vidno utučen i iznuren nakon svega:

„Odigrali smo sjajnu utakmicu. Metaloplastika je više želea uspeh, bila bolja na parketu, i zasluženo prošla u polufinale.“