Barsa savladala solidni Vardar - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Barsa savladala solidni Vardar

Barsa savladala solidni Vardar

3 komentari

Rukometaši Vardara poraženi su u sedmom kolu EHF Lige šampiona od Barselone u „Blaugrani – 30:23 (14:11). Kvalitetnih 40 minuta makedonskog šampiona, u kojima je bio ravnopravni protivnik jednoj od najboljih evropskih ekipa, smenila je serija domaćina 7:0 kojom je slomljen otpor Vardara. Povela je Barselona 6:2, ali maestralna predstava Strahinje Milića (19 odbrana) nije dozvolila Kataloncima da dugo ostanu u vođstvu. Umesto toga, „crveno-crni“ su se vratili u egal, sve do 11:11, kada su usledila tri gola domaćina za odlazak na odmor – 14:11.

Silno je krenuo Vardar i u nastavku. Sjajna krila Dibirov i Brumen, dovela su svoj tim u prvo vođstvo u 36. minutu (15:16). U egalu se ostalo sve do 18:18, kada je ubitačnom serijom 7:0 Barsa preko prvog strelca Lazarova i drugova rešila stvari u svoju korist…

Barselona – RK Vardar 30:23 (14:11)

RK Barselona: Šarić , Šterbik (12 odbrana),Bengočea 1, Rodrigez 2, Lorencana 1, Martinez, Karabatić 5, Lazarov 7, Ndesbo 3, Rutenka 2, Sarmiento 4, Saubik, Soraindo 1, Strahovski, Tomas 4.

RK Vardar: Milić (19 odbrana), Angelov, Malumbres, Abutović 2, Brumen 6, Čipurin 2, Dibirov 5, Dušebaev 5, Karačić 2, Nedanovski, Petrić 1, Pribak, Raković, Stoilov, S.Stoilov, Toskić.