OPOMENA U PRAVI ČAS: Hrvatska pobedila Srbiju i osvojila "Trofej Srbije" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan OPOMENA U PRAVI ČAS: Hrvatska pobedila Srbiju i osvojila „Trofej Srbije“

OPOMENA U PRAVI ČAS: Hrvatska pobedila Srbiju i osvojila „Trofej Srbije“

3 komentari

Reprezentacija Hrvatske pobedom nad Srbijom 30:29 (18:11) osvojila je turnir „Trofej Srbije 2013“ u Vrnjačkoj Banji. Jedno loše i jedno solidno poluvreme Srbije, nisu bili dovoljni da se pobedi odličan sastav Vladimira Canjuge. Posle velikog minusa od sedam golova na poluvremenu, Srpkinje su bile nadomak šanse da preokrenu meč, ali je brojčani nedostatak posle isključenja Milošević u 58. minutu učinio svoje. Hrvatice su sa dva laka gola rešile meč u svoju korist, koji je bio ujedno i poslednja prava provera Srbije pred SP 2013 koje počinje narednog petka. Opomena u pravi čas…

SRBIJA – HRVATSKA 29:30 (11:18)

Dvorana: „Vlade Divac“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Mošorinski i Pandžić (SRBIJA)

SRBIJA: Krpež 1, Popović, Trifunović, Lekić 1, Živković, Damnjanović 8(1), Erić 1, Risović,  Rajović 1, Pop-Lazić, Ognjenović 1, Filipović 1,Tomašević, Kačarević, Nišavić 2, Milosević 1, Stoiljković 2, Lisčević 1, Cvijić 2, Lojpur 5, Dmitrović 2.

HRVATSKA: Grubišić , Gaće 3, Hvaić, Žderić (11 odbrana), Horvat 1, Elez 1, Penezić 9 , Jelčić, Ježić 3, Lovrić 3, Zebić 5(2), Milanović-Litre 2,  Janković 1, Franković, Ostarjas , Golubić 2, Guguč  .

KRETANjE REZULTATA: 1:3 (4.) 3:6 (8.) 6:9 (15.) 8:9 (17.) 8:22 (22.) 10:16 (28.) 14:19 (33.) 18:21 (39.= 21:22 (44.) 22:26 (47.) 27:27 (54.) 28:28 (57.) 28:30 (59.)

Želju da i protiv Hrvatske praktično da šansu svakoj od 21 igračice sa spiska, selektor Saša Bošković je realizovao, iako njegov kolega, Vladimir Canjuga, nije puno mario za konstante promene u srpskom timu, držeći na terenu tim koji pobeđuje. Krenula je Srbije sa bekovskom trojkom Stoiljković – Lekić – Živković, što nije dalo rezultata. Porozna odbrana Srbije, međutim, bila je možda i veći problem od napada. To su sve koristile sjajne Penezić i Zebić da pune mrežu domaćica. Povela je Hrvatska 6:3, za trenutak, proradila je veza sa crtom na kojoj je bila Dragana Cvijić, ali ni to nije dugo trajalo 5:6 (12.). Razbranila se Marta Žderić, napad Srbije ostao ukopan, bez ideje, a prednost Hrvatske posle 8:9 u 17. minutu počela da raste.

Rastrčale su se Hrvatice, golovi su padali i sa krila, i sa crte, gde je posle solidne role Ježić, mesto zauzela Vesna Milanović Litre. Sa druge strane, Ognjenović i Krpež se nisu pokazale, a nije bilo previše impulsa ni od promene na bekovima, gde su ušle Filipović i Liščević (postigle po gol). Sa samo tri gola u 13 poslednjih minuta prvog dela, nije se moglo više ni očekivati, uz napomenu da je poslednji bio delo Jelene Erić iz polukontre. Na kraju, furiozan završetak Hrvatica za ogromnih +7 (18:11).

Drugo poluvreme donelo je drugu energiju u timu Srbije. Videlo se da je dogovor u svlačionici imao smisla. Krenulo se mnogo jače u odbrani, iako podrške sa gola, nije bilo. Novi kvalitet na crti je donela Marija Lojpur, Sanja Damnjanović je nastavila svoju seriju sa sedmeraca, a u napadu Hrvatske, za kratko, zaustavljena je Andrea Penezić. U 42. minutu prišlo se na 20:22, minut kasnije je Andrea Lekić svojim prvim golom smanjila na 21:22, ali to nije donelo preokret, već novu seriju gošći.

Razigrala se Ivana Lovrić, pa je Bošković morao da zove na tajm-aut u 47. minutu – 22:26. Usledila su tri vezana gola Srbije preko Lojpur i Damnjanović koja su najavila egal završnicu – 25:26. Crveni kartoni Lovrić i Horvat smanjili su rotaciju Vladimiru Canjugi.

Prvo izjednačenje viđeno je u 54. minutu na 27:27, a poslednje tri minuta kasnije – 28:28. Isključenje Ivane Milošević, donelo je brojčanu prednost Hrvaticama, koje su to značački iskoristile i u dva napada došle do pobede. Imale su i napad za +3, da bi na kraju, Srpkinje ipak smanjile na 29:30…