BEZ DERBIJA U NOVOM SADU: Voša predala Radničkom SEHA fenjer - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BEZ DERBIJA U NOVOM SADU: Voša predala Radničkom SEHA fenjer

BEZ DERBIJA U NOVOM SADU: Voša predala Radničkom SEHA fenjer

Rukometaši novosadske Vojvodine, upisali su prvu pobedu u regionalnoj SEHA GAZPROM South Stream Ligi nad rivalom sa domaćih terena, Radničkim iz Kragujevca 31:23 (17:10). Ni jednog trenutka se nije postavljalo pitanje pobednika u duelu dva najbolja srpska kluba, a domaći sastav Đorđa Ćirkovića, prikazao je igru dostojnu učesnika grupne faze EHF Kupa.

Jedino izjednačenje na utakmici viđeno je u četvrtom minutu – 2:2, a sve ostalo je proteklo u dominaciji Novosađana. Plodove odbrane koristila su rastrčana krila Marjanović i Stanković, pa su domaći već posle 15 minuta došli do 10:5. Do poluvremena, Vojvodina je došla do +7, uz šou Strahinje Stankovića, koji je u svlačionicu otišao sa šest golova.

Isti trend je nastavljen u drugom delu. Kragujevčani nisu imali snage da se vrate u utakmicu, a trener Nedeljko Vučković, neuspešno je pokušavao da nađe pravu postavu i probudi igrače. Vuk Lazović je u 43. minutu pogodio za rekordnih +11 – 23:12, posle čega je sve postalo stvar rutine…

Ćirković je mogao da pruži šansu i nekim klincima, koji su lepa budućnost srpskog rukometa…

Najefikasniji kod pobednika, bio je Stanković sa 10 golova, dok je Nemanja Grbović stigao do pet u dresu Radničkog.

1.MKB-MVM Veszprem9900283 : 21127
2.PPD Zagreb11803292 : 24924
3.Vardar9702264 : 23421
4.Tatran Prešov9603285 : 24818
5.Meshkov Brest7502207 : 18515
6.Metalurg7403160 : 15911
7.Nexe10316249 : 29010