"BiH Ekspres" pregazio Mađare! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „BiH Ekspres“ pregazio Mađare!

„BiH Ekspres“ pregazio Mađare!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine, generacija 1992, došla je do svoje prve pobede na velikim takmičenjima! Za 30 minuta drugog poluvremena, izabranici Zdenka Grbavca su protutnjali „Zetrom“ i pregazili Mađare 25:21 (11:16), koji su dominirali u prvom poluvremenu. Šta se desilo severnim komšijama, u drugom meču zarednom u kome su imali prednost od pet golova razlike, ostaje za analizu unutar njihove selekcije, a sa druge strane, voljni momenat, kao i prikazana igra selekcije BiH, obodrila je večeras i sve one koji nisu verovali da ova generacija može puno.

Mađari su ostali bez gola 14 minuta u nastavku, a vesnici velikog preokreta bili su Malinović, Milas, ali i Serdarević sa sjajnim učinkom od 61% (11 odbrana). Serijom 9:0 domaćin je uzeo stvar u svoje ruke (20:16, 44.) i sudbinu više nije prepuštao gostima. Do kraja meča, pobeda BiH bila je u rukama Elmira Gradana, koji je postigao četiri poslednja gola za veliko slavlje na terenu i tribinama. Mađari su dogurali do pet golova u drugom poluvremenu, slično meču sa Slovencima, kada su se raspali u nastavku meča i na kraju izgubili…

Prethodno je u sarajevskoj grupi Slovenija bez problema deklasirala Argentinu 31:17 STATISTIKA, dok je Koreja savladala Kongo 27:24.