BiH "predala" SP 2013 posle 20 minuta u Štutgartu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BiH "predala" SP 2013 posle 20 minuta u Štutgartu

BiH "predala" SP 2013 posle 20 minuta u Štutgartu

Još jedan pokušaj rukometaša Bosne i Hercegovine da se domognu velikog takmičenja, osuđen je na neuspeh već posle 20 minuta prvog meča baraža za SP 2013 sa Nemačkom 36:24 (18:7) u „Porše Areni“ u Štutgartu.  „Bez glave“ bila je definicija igre Bosanaca u prvom poluvremenu meča sa „Pancerima“. Nisu je imali Tahirović i drugovi ni na klupi. Prekasno je Dragan Marković zatražio minut odmora, kada je sve praktično bilo gotovo u 19. minutu (11:3). Do tada u napadu ništa nije funkcionisalo, a u odbrani, Tahirović je bio na „streljani“, dok je Terzić „tukao“ i zarađivao isključenja. Sa serijom 8:0, Nemci su došli do +11 u 23. minutu. Terzić je zaradio treće isključenje minut pre kraja poluvremena, na koje je tim selektora Hojbergera otišao sa 18:7.

Tek sredina drugog poluvremena, donela je nešto bolju igru Bosanaca. Vražalić je bio uspešan sa sedam metara, Prce je našao „vezu“ sa Toromanovićem, koji je bio dominantan na „crti“. U 43. minutu, Bosanci su smanjili na 24:16, imali šansu i za -7, ali to je bilo i sve od čete Dragana Markovića. Na kraju, velikih +12, za tek neku teoriju pred revanš u „Zetri“…

Nemačka – BiH 36:24 (18:7)
Nemačka: Heinevetter, Lichtlein; Gensheimer (8/4), Roggisch, Klein (3), Pfahl (7), Wiencek (1), Theuerkauf (3), Christophersen (5), Müller, Sellin (2), Strobel (2), Richwien (2), Kaufmann (1), Weinhold (1), Kneer (1)
Bosna i Hercegovina: Vražalić 7, Doborac 4
Kretanje rezultata: 2:0 (5.), 4:1 (8.), 5:3 (12.), 11:3 (19.), 14:3 (22.), 17:7 – 20:9 (35.), 24:13 (41.), 24:16 (43.), 26:16 (46.), 31:19 (52.), 34:23 (58.), 36:24.