Makedonci sa +5 idu u Austriju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Makedonci sa +5 idu u Austriju

Makedonci sa +5 idu u Austriju

Reprezentacija Makedonije savladala je selekciju Austrije sa 26:21 (16:10) u okviru prve kvalifikacione utakmice za odlazak na Svetsko prvenstvo u Španiji. Pred oko 4500 navijača, Vladmir Temelkov i Kiril Lazarov postigli su po 5 golova za selekciju Makedonije. Kod Austrije, takođe 5 golova postigao je Santos.

m

Domaći igrači odlično su otvorili susret. Kiril Lazarov i Vladimir Temelkov predvodili su napad i omogućili svom timu da se odlepi na 5:1 u 9. mintu utakmice. Makedonci su imali kontrolu igre i rezultat u svojim rukama, a to najbolje pokazuje i visoka prednost od osam golova (14:6, 15:7). Ipak, finiš prvog dela susreta pripada ekipi Austrije, koja uspeva da stigne do šest golova zaostatka. (16:10).

Prvi pogodak u nastavku utakmice, postiže Filip Mirkulovski i dovodi Makedoniju do sedam golova prednosti. Austrija (koja je dominirala po provokacijama na terenu) ubrzo uzvraća, za dva minuta postiže isto toliko golova i smanjuje prednost na 17:12. Zbog tehničkih problema, susret je bio na kratko prekinut, što je na neki način prijalo Makedoniji, koja se ponovo vraća u svoj ritam igre i u 49. minutu stiže do nove prednosti od osam golova (22:14). Do 52. minuta, Austrija smanjuje prednost domaćih na 22:17, ali je Makedonija i dalje imala konce igre u svojim rukama. Finiš susreta ponovo je pripao gostima. Poslednji pogodak Makedonci postižu u 57. minutu, a do kraja utakmice Austrija uspeva da smanji prednost na 26:21.

Druga utakmica je na programu u Beču, u subotu, 16. juna sa početkom od 20:25 časova.