"BORIS TRAJKOVSKI" PONOVO KOBAN PO PSŽ: Francuzi spasili bod protiv Vardara! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „BORIS TRAJKOVSKI“ PONOVO KOBAN PO PSŽ: Francuzi spasili bod protiv Vardara!

„BORIS TRAJKOVSKI“ PONOVO KOBAN PO PSŽ: Francuzi spasili bod protiv Vardara!

2 komentari

Iako PSŽ bude ove sezone napravio neki značajniji uspeh u Evropi, svi unutar i oko šampiona Francuske neće po dobrom pamtiti glavni grad Makedonije. Posle Metalurga, ni Vardar se nije dao najskupljem timu na planeti – 24:24 (9:12). U neverovatnoj završnici, iskusni sastav Francuza je prokockao +4, ne postigavši gol u poslednjih pet minuta, da bi u poslednjem napadu morao da brani jedan bod. Na sreću Gardiena i njegovih momaka, lopta nije završila u mreži Anonaja, a meč se završio bez pobednika.

VARDAR – PSŽ 24:24 (9:12)
HALA – BORIS TRAJKOVSKI
GLEDALACA – 7000
VARDAR: Angelov 12 odbrana, Milić jedan sedmerac i dve odbrane, Malumbres, Marković, Dibirov 5(2), Brumen 2, Lazarov 1, Rastvorcev, M. Stoilov, Abutović, Pribak 2, Karačić 1, Dušebajev 5, Petrić, Stoilov, Čipurin 6, Toskić 1
PSŽ: Anonaj 12 odbrana, Siera, Onrubia 2(1), Abalo 3, Melić 1(1), Hansen 7, Narsis 1, Kopljar 3, Vori 4, Čašar, Diao 1, Garsija 1, Gojun, Gunarson
KRETANJE REZULTATA: 3:2 (9.) 6:5 (18.) 7:6 (20.) 7:9 (25.) 10:12 (31.) 11:14 (34.) 14:14 (38.) 14:16 (44.) 16:19 (48.) 18:20 (50.) 18:22 (53.) 20:24 (55.)

Pakao obećan, pakao na tribinama su stvorili navijači Vardara na startu utakmice sa PSŽ-om. Od četvorice golmana, trener Boškovski se odlučio da starter bude Petar Angelov i nije pogrešio. Popularni Divi je u prvih desetak minuta u serijama skinuo šest lopti Parižana. Anemični Narsis, raspucani Hansen, kao i “rovokopač” na crti, Igor Vori, obeležili su, ponovo ni malo impresivno otvaranje francuskog šampiona.

Sa druge strane, Vardar se oslanjao na igru sa pivotmenom, gde je Stojanče Stoilov pravio probleme Marku Kopljaru, što je Dibirov uspešno pretvarao u pogotke sa sedam metara. Osim Nemanje Pribaka, do 2o.minuta bekovi Vardara nisu postigli gol, a kada je to učinio Aleks Dušebajev, na semaforu je stajalo 7:6 za domaći tim.

Bezidejnost u pozicionom napadu Skopljanaca ili je bolje reći kvalitet odbrane Parižana, najviše su se osetili u poslednjih 10 minuta prvog dela. Nije išlo bekovskoj liniji domaćih, a Parižani su to kazniji serijom 5:0 (7:6 – 7:11). Proradila je kontra preko Narsisa i Onrubie, a sve je to zapečatio Mikel Hansen još jednim projektilom, četvrtim. Za poslednjih deset minuta, Vardar je samo dva puta savladao Anonaja, preko Pribaka i Dušebajeva za 9:12 na odmoru.

Drugo poluvreme, donelo je i novu energiju crveno-crnih. Svoju šansu u napadu je dobio i iskoristio ruski pivotmen Mikhail Čipurin. Visoka postava Parižana, imala je problema da zaustavi loptu prema crti, što je iskusni Rus kažnjavao. Nedostatak golova Mikela Hansena, jedinog na visokom nivou u bekovskoj liniji Francuza, osetio se i na rezultatu. Već u 38. minutu, Vardar je bio na 14:14 i imao dva napada za vođstvo, koja nije iskoristio.

U 41. minutu Jakov Gojun zaradio je treće isključenje, ali ni brojčana prednost, nije valorizovana na terenu. Umesto toga, šest minuta su domaći tražili put ka mreži raspoloženog Anonaja, a Vori je u 44. minutu odveo svoj tim na 16:14.

Nova dva vezana gola Čipurina, približila su Vardar na 16:17 u 46. minutu, što je do poslednjeg minuta bilo i najbliže odstojanje dva rivala. Usledili su golovi Kopljara i Melića za 19:16 (48.), a kada je Diao u 52. minutu iz kontre naterao klupu Vardara da reaguje pri minusu od četiri gola – 18:22, malo ko je u dvorani verovao da se može do remija.

Da sve bude još dalje, pobrinuo se Mikel Hansen golom za 23:18 na tačno sedam minuta pre kraja. Stao je, međutim, njegov tim. Lazarov i Čipurin su smanjili na 20:23 i probudili halu, koja se pretvorila u pravi pakao u poslednjih pet minuta.

FRANCUZI BEZ GOLA POSLEDNJIH PET MINUTA – SPAŠAVALI REMI

Hansen je postigao i poslednji gol za PSŽ na pet i po minuta pre kraja za 24:20. Do poslednjeg zvižduka sudije, na terenu je postojao samo Vardar. Timur Dibirov je smanjio na 21:24, a u narednom napadu, Strahinja Milić je odbranio sedmerac Onrubiji za novi talas oduševljenja i pritska sa tribina. Ispuštenu loptu na tri minuta pre kraja, slovenačko desno krilo nadoknadilo je golom u narednom napadu za 22:24 na dva minuta i 15 do kraja.

Ponovo je usledio početnički napad gostiju i kazna preko Dušebajeva iz polukontre za 23:24 na minut i po pre kraja. Serija neverovatnih grešaka gostiju je nastavljena, a usledio je gol Karačića za 24:24.

Šansu da reši meč u poslednjem napadu imao je Hansen, ali je Milić bio na pravom mestu. Imao je napad Vardar za pobedu, posle tajm-auta 20 sekundi pre kraja, lopta je išla na crtu za Čipurina, ali je on zaustavljen faulom. Do kraja, još je samo Lazarov probao u poslednjoj sekundi preko bloka, ali se sve završilo podelom bodova…