Borac bolji od Izviđača u derbiju BiH - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanBosna i Hercegovina Borac bolji od Izviđača u derbiju BiH

Borac bolji od Izviđača u derbiju BiH

U velikom derbiju 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Borac je u „Boriku“ savladao aktuelnog šampiona Izviđač 23:21. Banjalučani su usamljeni na vrhu tabele kao jedina neporažena ekipa u domaćem takmičenju.

U tvrdoj, neizvesnoj utakmici sa dosta preokreta, domaćin je boljom igrom u završnici stigao do novih bodova. Imao je Borac 15 minuta pre kraja četiri gola prenosti, ali je potom usledio period sjajne defanzive „Skauta“. Gosti skoro punih deset minuta nisu primili gol, i preko Kosa izjednačili na 20:20.

Malivojević je prekinuo crne minute Banjalučana i vratio svoj tim u prednost. Potom se Borac odbranio sa igračem manje, a Lukić je zapečatio sudbinu Izviđača pogotkom za 23:31 u poslednjem minutu.

Knežević je na kraju bio najefikasniji u pobedničkom sastavu sa pet golova, a po jedan manje postigli su Malivojević, Gračić i Milićević. Slađan Subotić meč je okončao sa 13 odbrana i bio svakako najzaslužniji za veoma bitan trijumf.

U redovima Izviđača Alilović je imao pet, a Kos na kraju četiri gola.

Ekipi Tonija Čoline, koja u Bosni i Hercegovini brani titulu šampiona ove sezone, ovo je bio treći uzastopni meč bez trijumfa.