"BREJK" NA STARTU: Šapčani slavili u Kragujevcu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „BREJK“ NA STARTU: Šapčani slavili u Kragujevcu

„BREJK“ NA STARTU: Šapčani slavili u Kragujevcu

2 komentari

Rukometaši Metaloplastike zabeležili su veliku pobedu u prvom meču ovogodišnjegg plej – ofa za titulu prvaka Srbije. Izabranici Slavka Novakovića slavili su u „Jezeru“ protiv Radničkog sa 29:31 (16:15). U neizvesnoj utakmici, tokom koje ni jedan od rivala nije stekao više od tri gola prednosti, gosti su na krilima sjajnog Milutina Dragićevića i Nemanje Obradovića zasluženo odneli čitav plen.

U preostala dva duela prvog kola plej – ofa, u subotu se sastaju Vojvodina – Partizan (18h) i Jugović – Spartak Vojput (19h)

RADNIČKI – METALOPLASTIKA 29:31 (16:15)

Dvorana: Jezero

Gledalaca: 400

Sudije: Mošorinski, Pandžić

Sedmerci: Radnički 5/6, Metaloplatika /

Isključenja: Radnički 8, Metaloplastika 10 minuta

RADNIČKI: Petrović, Lekić – Pralica 12 (5), Prodanović 2, Gugleta 7, Basarić 1, Mošić, Spasić, Milinčić 2, Simić, Davidović, Poskurica, Šmigić 1, Bosić 2, Ervaćanin, Rajičević 1

METALOPLASTIKA: Arsić, Vladisavljević – Dragićević 9, Milovanović, Dakić, Stevanović 2, Grujičić 6, Palević 1, Delibašić, Obradović 10, Marković, Jezdimirović, Mitrović 2, Jevtić, Bojanić, Petrović

Radnički je prvi nametnuo svoj ritam, ali nije uspeo da se odlepi na više od jednog gola razlike.

U prvih 10 minuta viđeno je četiri promene vođstva i šest različitih strelaca, među kojima su prednjačili Dragićević sa tri i Gugleta sa dva gola.

Upravo je bivši pivotmen Kila stvarao najviše problema odbrani Kragujevčana, ali je Dušan Petrović zabeležio pet odbrana u prvih deset minuta i održao egal (6:6).

Zahvaljujući karakterističnoj, agresivnoj 5-1 odbrani, Metaloplastika je bila u minimalnom vođstvu do polovine prvog poluvremena, kada je Dragićević petim golom povisio na dva razlike. Ipak, momci Bojana Milentijevića su uspeli da pronađu rešenje za rivala  preokrenu rezultat. Finiš prvog poluvremena bio je najbolji period domaćina, ali je i tada u vazduhu visio novi preokret. Metaloplastika je lakše rešavala odbranu rivala i  delovala je kao spremniji tim.

Dugo poluvreme Metaloplastika je počela snažnije, preokrenuvši rezultat na 17-18, već nakon dva minuta, šestim golom Dragićevića.

Nastavak je bio preslikana situacija iz prvog dela igre. Borba za svaki gol i baražna paljba Obradovića na jednoj i Dejana Pralice na drugoj strani. Bekovi obe ekipe postigli su po osam golova do 40. minuta, pro vođstvu Šapčana od 22-23.

Sredinom drugog poluvremena, gosti su prelomili meč devetim golom Obradovića za 24:27. Od ovog udarca Radnički se nije oporavio do kraja utakmice, iako je imao šansu da smanji razliku na dva gola, dva minuta pre kraja sa igračem više, kada je Dragićević presekao pas prema Basariću, što je rezultovalo kontrom i pogotkom – 27:30 za Šapčane.

Ivan Milinčić, igrač Radničkog

– Nismo bili strplljivi. Imali smo nekoliko šansi da prelomimo, nismo iskoristili, igrali ishitreno. Dozvlili smo da uđemo u njihov ritam igre, čekali svojih pet minuta da preokrenemo, ali tih pet minuta nije došlo.Odbrana nije bila na zadovoljavajućem nivou, zapravo čitava igra nije bila onaj rukomet koji mi znamo i možemo da igramo.

Još je rano. Tek prva utakmica, ima još da se igra, možda ovaj poraz ne bude toliko težak za nas. Moramo dignuti glave i biti još bolje spremni za meč sa Vojvodinom koja nas čeka već u sredu. Čeka nas Vojvodina, moramo biti spremni i motivisani.

Slavko Novaković, trener Metaloplastike

-Pobedili smo našom igrom. Rezultat nije realan odnos snaga na terenu, jer smatram da smo nivoom igre zaslužili još veću razliku, jer je Radnički igrao loše. Ovo je pravi Metaloplastikin rukomet, koji smo uspeli da prikažemo. na prvom mestu je da održimo nivo igre, a verujem da uspeh neće izostati. Čestitam ekipi Radničkog. Hvala našim igračima. Smatram da je Radnički pokazao koliko mu je ne igranje domaćeg prvenstva odmoglo. Naši igrači su ekstra klase i pokazali su to danas. Ova pobeda otvara vrata,mi imamo mladu i talentovanu ekipu, koja ima odgromnu želju za pobedom