Budućnost i Larvik čuvaju prva mesta za četvrtfinale - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Budućnost i Larvik čuvaju prva mesta za četvrtfinale

Budućnost i Larvik čuvaju prva mesta za četvrtfinale

Zorica Radojkovic

Lideri grupa glavne faze učvrstili su svoje pozicije ubedljivim pobedama u drugom kolu. Prvo je Larvik u subotu razmontirao povredama prepolovljeni Viborg 31-18, dok je Budućnost sigurnom igrom od prvog minuta ostavila Lajpcig bez ikakve nade da može uraditi nešto više od poraza u Morači, 28-21.

BUDUĆNOST – LAJPCIG 28:21 (16:7)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 5.000. Sudije: Caferopulos, Betman (Grčka). Sedmerci: Budućnost 4 (2), Lajpcig 1 (1). Isključenja: Budućnost 6, Lajpcig 6 minuta.

BUDUĆNOST: Voltering, Rajčić (četiri odbrana), ŽDERIĆ (četiri odbrane), PETROVIĆ 2, NEAGU 7 (2), Nikolić, Dalbi 1, BULATOVIĆ 4, Ramusović 1, CVIJIĆ 5, MEHMEDOVIĆ 2, Despotović 1, Pavićević 2, Bizdra 1, KNEŽEVIĆ 2.

LAJPCIG: ŠILKE (12 odbrana i sedmerac), Rot, MAZUKO 1, MILER 1, HERTLAJN 4, ŠULCE 3 (1), KUDLAČ 7, Hubinger 2, LANG 2, Dil 1, Rajmer, Rot, Joneak, Urbriht.

Đer se učvrstio na drugom mestu Grupe 2 iza Larvika, pobedom na gostovanju u Rumuniji 26-18, a dva dana ranije je Savehof povećao šanse za četvrfinalom iznenadjujućom pobedom u Mecu 25-23.

U mečevima Grupe 1, osim nedeljne pobede Budućnosti,  Vardar je u subotu savladao Krim, a Dinamo na gostovanju u Nemačkoj pobedio Turinger 33-30.