Budućnost na vrhu, Krim na dnu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Budućnost na vrhu, Krim na dnu

Budućnost na vrhu, Krim na dnu

Zorica Radojkovic

Budućnost je upisala i četvrtu pobedu u glavnoj rundi Lige šampiona. Rutinski i sigurno, savladan je Dinamo u Podgorici rezultatom 26-18(13-9). Dva gola u prvih deset minuta Budućnosti bila su samo prolazna slabost u vodjstvu Dinama 2-4 na isteku 11 minuta, kada je Bulatović povela seriju golova za preokret. Do poluvremena sve je već bilo na svom mestu uz sjajnu Žderić na golu, da bi u nastavku prednost bila samo duplirana. Neagu je bila najefikasnija sa 7, dok je Bulatović ostigla 6 golova.

Budućnost je tako zacementirala poziciju jedan za četvrfinale u kome verovatno ide na megdan danskom Viborgu ili rumunskoj ekipi Baia Mare.

Krim je suprotno od Budućnosti, upisao i četvrti poraz u glavnoj rundi. Ovaj put i najubedljiviji. Posle minus 11 u Skoplju, Krimovke su se sa gostovanja Turingeru vratile sa minus 12, 33-21, i popele negativnu gol razliku na minus 40 u osam mečeva. Pre meča sa Nemicama, slovenačke šampionke su ostale bez Alison Pino koja je tražila i dobila raskid ugovora.

U subotu je Vardar u Skoplju savladao Lajpcig i zauzeo poziciju koja vodi u četvrfinale.

6. RK Krim Mercator8107199:239(-40)2

U drugoj grupi je takodje još uvek zanimljivo u borbi za pozicije 3 i 4, pošto su Larvik i Đer sigurni na prve dve.  Viborg je upisao verovatno ključnu pobedu 24-23 na gostovanju u Mecu uz 7 golova oporavljene Damnjanović. Gros je na drugoj strani postigla 6, a Liščević 2.