Budućnost odnela bod i prvo mesto iz Skoplja - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Budućnost odnela bod i prvo mesto iz Skoplja

Budućnost odnela bod i prvo mesto iz Skoplja

Podgorička Budućnost “preživela” je gostovanje u Skoplju, gde je viđena žestoka borba i remi – 24:24 (9:11). Imale su Vardarke šansu da dođu do celog plena, za to su potrošile poslednjih 60 sekundi meča, ali Andrea Penezić nije uspela da savlada Martu Žderić, pa su tako Podgoričanke osigurale prvo mesto u grupi kolo pre kraja. Velika borba sa puno oštrih duela, viđena je u SC “Jane Sandanski”. Domaći sastav je već u devetom minutu ostao bez Andree Lekić, koja je doživela distorziju skočnog zgloba i napustila teren. Njeno mesto je preuzela mlada devetnaestogodišnja Ruskinja Ihneva, koja je uz Penezić (osam) bila najefikasniji sa pet golova.

Ni Dragan Adžić nije mogao da računa na Bulatović i Bizdru, ali svakako može biti zadovoljniji parčetom kolača koji je dobio posle dvomeča rivala, koji pretenduju da se sastanu u finalu EHF Lige šampiona u Budimpešti narednog maja. Kvaliteta za to imaju…

VARDAR – BUDUĆNOST 24:24 (9:11)

SKOPLJE –  Dvorana ”Jane Sandanski”. Gledalaca: 5.000. Sudije: Opava, Valek (Češka). Sedmerci: Vardar 5 (4), Budućnost 3 (3). Isključenja: Vardar 4, Budućnost 10 minuta.

VARDAR: Lejno, Susljina (15 odbrana), Petkovska, Radičević 1, Stojanovska, Mitova, Lazović-Varlec 2, Dembele 5, Zebić 1 (1), Althaus 1, Klikovac, Penezić 8 (3), Černoivanenko 1, Ihneva 5, Lekić.

BUDUĆNOST: Voltering (jedna odbrana), Rajčić, Žderić (10 odbrana), Petrović 2 (1), Neagu 7 (2), Dalbi 3, K. Bulatović, N. Bulatović, Ramusović, Cvijić 4, Mehmedović 4, Despotović 3, Pavićević 1, Bizdra, Knežević, Lazović.