GYOR ŠETAO ZAGREBOM: Lokomotiva se zamrzla na -11 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan GYOR ŠETAO ZAGREBOM: Lokomotiva se zamrzla na -11

GYOR ŠETAO ZAGREBOM: Lokomotiva se zamrzla na -11

U vrlo kvalitetnoj rukometnoj atmosferi koju su stvorili brojni Gyorovi navijači, hrvatski je prvak ugostio aktualnog prvaka Europe. Gyor nije dopustio ikakvo iznenađenje, pokazao je moć unatoč brojnim rotacijama i kombiniranjem kojekakvih napadačkih zamisli. Nisu Lokosice uspjele zadržati razliku niti na jednoznamenkastoj; slavio je aktualni europski prvak 15:26 (7:13).

LOKOMOTIVA: Hrbkova 4, Havić 2, Horvat 2, Kožnjak 2, Bašić 1, Božović 1, Grubišić 1, I. Milanović Litre 1, Milić 1

GYOR: Loke 5, Aguilar Diaz 4, Bognar-Bodi 4, Kovacsics 4, Korsos 3, Amorim Taleska 2, Szepesi 2, V. Milanović Litre 1, Sen 1

Držao se Smajlagićev sastav u egalu tek prvih 10-ak minuta, kada je obrana bila fantastična te je napadački inače izuzetno potentnom Gyoru dopustila postizanje tek četiri pogotka. No, napad to nije znao iskoristiti, postigao je tek tri pogotka, no puno više od samog broja pogodaka zabrinjavali su veliki problemi u organizaciji i potpuna nemoć pred protivničkom zonom. Bilo je to dovoljno da Smajlagić uzme minutu predaha koja će, ispostavlja se kasnije, više koristiti njegovim protivnicama. Tek je nakon toga mađarski sastav krenuo punim gasom, napravio 6:0 i pokazao kako ne planira prosuti bodove niti u ovom dvoboju. Uspjela je Lokomotiva smanjiti na 7:10, ali novom mini-serijom Gyor ponovno vraća prednost na poluvremenu do puno neugodnijih šest pogodaka.

GRUBIŠIĆ JE UPISALA 9 OBRANA U 21 MINUTI

LOKOMOTIVA JE U PRVOM DIJELU IMALA PERIOD OD 10 MINUTA BEZ POSTIGNUTOG POGOTKA (3:3à3:9)

DOMAĆIN JE UKUPNO POSTIGAO TEK 15 POGODAKA, ODNOSNO U PROSJEKU JEDAN SVAKE ČETIRI MINUTE

Nastavak susreta nije donio previše novosti. Rotirala su oba stratega i dalje što god su mogli, davali prilike praktički svim igračicama, no rezultatska se ravnoteža nije previše mijenjala. I dalje je Gyor imao dominaciju, što je na kraju i prouzročilo konačnih +11. Bilo je to klasično odrađivanje posla u kojem je sama kvaliteta rukometa poprilično patila i da nije bilo bučnih Gyorovih napadača, vjerojatno bi se poveći broj gledatelja borio da ne utone u san do isteka 60. minute.