BUGOJNO 2016: Slovenačka lekcija orlićima - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUGOJNO 2016: Slovenačka lekcija orlićima

BUGOJNO 2016: Slovenačka lekcija orlićima

Kadetska reprezentacija Srbije će igrati sa Hrvatskom u subotu od 19 časova u polufinalu četvrtog međunarodnog turnira “Rukomet je moja budućnost” u Bugojnu. Orlići su u poslednjem meču grupe, odlučujućem za prvo mesto, poraženi od Slovenije 25:32 (10:14). Osim u uvodnih petnaest minuta, izabranici trenera Aleksandra Savića nisu bili ravnopravan rival raspoloženim Slovencima.

Poslednje vođstvo Srbije na meću viđeno je u 13. minutu (6:5), a posle tajm-auta slovenaćke klupe sve se promenilo serijom 7:1. Nošeni odbranama Todora Jandrića, orlići su uspeli da uhvate priključak do poluvremena, ali je posle serije 5:0 Slovenije na startu drugog dela, pitanje pobednika je bilo gotovo rešeno.

U drugom poluvremenu se raspucao i slovenački levi bek Gašper Horvat (11) za koga odbrana Srbije nije imala rešenje. Poslednji priključak viđen je u 44. minutu kod rezultata 23:18, posle čega je usledila nova serija 5:1.

Slovenci će u prvom polufinalu u subotu od 17 časova igrati sa Poljskom.

SRBIJA – SLOVENIJA 25:32 (10:14)
Bugojno
Gledalaca – 600
Sudije – Načevski i Nikolov
SRBIJA: Jandrić 20 odbrana, Trnavac, Petrović, Vignjević 3/5, Mijatović 3/7, Milenković 4/5, Radivojević 1/2, Slavuljica, Bubić 1/2, Tomić, Ivanović 7(2)12, Došen, Milić, Antić 1/2, Milutinović 3(1)/5, Stojanović 2/7
SLOVENIJA: Ferjan osam odbrana, tri sedmerca, Dobaj 10 odbrana, Glogovšek, Kovčić 5, Pip Matic 3/6, Horvat 11/16, Novak Domen 2/4, Rozman 1/5, Drobež 1/3, Banfro, Dobovičnil 1/2, Marojević 0/2, Kotar 1/1, Horžen 0/1, Kotar, Gartner 1/2, Kosi 5(3)/6
Igrač utakmice: Todor Jandrić (Srbija) / Gašper Horvat (Slovenija)
SEMAFOR: 4:2 (7.) 6:5 (13.) 7:10 (20.) 8:13 (29.) 10:19 (37.) 14:22 (41.) 18:23 (44.) 19:28 (49.) 22:30 (56.)

horvat_sloveniaBOSANCI REMIZIRALI SA AUSTRIJOM

Reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je sa Austrijom 29:29 (16:12) u trećem kolu takmičenja po grupama na turniru “RUkomet je moja budućnost” u Bugojnu. Izabranike Zdenka Grbavca čeka razigravanje sa selekcijom Katara u subotu od 10 časova.

Slično meču sa Srbijom (32:32), Bosanci su imali rezultatsku inicijativu, ali nisu uspeli da dođu do celog plena. Najefikasniji su bili Haseljić, TUlendić i Hamzić sa po pet golova, dok je Austrijance predvodio ekstra-talentovani desni bek Konrad Vurst sa deset pogodaka.