BUGOJNO 2016: Slovenci na krilima Ferjana slomili BIH - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUGOJNO 2016: Slovenci na krilima Ferjana slomili BIH

BUGOJNO 2016: Slovenci na krilima Ferjana slomili BIH

Kadetska reprezentacija Slovenije otvorila je pobedom nad Bosnom i Hercegovinom 33:28 (15:15) četvrti međunarodni turnir „Rukomet je moja budućnost“ u Bugojnu. Izabranici Zdenka Grbavca, bili su tvrd orah favorizovanim gostima predvođenim Janezom Klemenčićem. Razliku na semaforu je sjajnom serijom odbrana u drugom poluvremenu napravio čuvar mreže Fukse Berlina, Mark Ferjan, koji je za 30 minuta zaustavio 13 lopti (tri sedmerca) i tako trasirao put svom timu do pobede.

U poslednjih deset minuta ušlo se sa 25:22, da bi Slovenci serijom lakih golova učinili poraz domaćoj selekciji ubedljivijim.

SLOVENIJA – BIH 33:28 (15:15)
Slovenija: Ferjan 13 odbrana, Dobaj četiri odbrane, Domen 8, Horvar 5, Rozman i Kovčić po 4 – Krešo 9, Sivić 4, Grgić, Tulendić, Haseljić i Miluš po 3)