BUGOJNO 2016: Orlići lako sa Austrijom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUGOJNO 2016: Orlići lako sa Austrijom

BUGOJNO 2016: Orlići lako sa Austrijom

Kadetska reprezentacija Srbije uspešno je startovala na četvrtom međunarodnom turniru „Rukomet je moja budućnost“ u Bugojnu. Izabranici trenera Aleksandra Savića prikazali su dobru partiju u pobedi nad vršnjacima iz Austrije 41:33 (24:17). Orlići su u 49. minutu imali +13 (36:23) što najbolje govori o odnosu snaga na terenu, a želja da svi igrači dobiju šansu, doprinela je tome da Austrija izbegne rezultatsku katastrofu.

Početna bekovska trojka Mijatović – Stojanović – Ivanović, bila je nezaustavljiva u uvodnih 40 minuta. Ovaj trio je postigao 23 od uvodnih 29 golova srpskog tima. Da su kvalitetniji, orlići su pokazali već u prvih 15 minuta, nakon kojih je na semaforu stajalo 9:4.  Golovi su padali kao na traci, pa je posle 20 minuta Srbija imala +7 (16:9).

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Nikola Ivanović sa devet pogodaka.

SRBIJA – AUSTRIJA 41:33 (24:17)
Srbija: Jandrić četiri odbrane, Trnavac osam odbrana, sedmerac, Petrović 1(1), Vignjević 1, Mijatović 7, Milenković 4, Radivojević 1, Slavuljica 1, Bubić 4, Ivanović 9(1), Došen, Milić 2, Tomić 3(2), Antić, Milutinović 1(1), Stojanović 7(1)
Austrija: Nikolić dve odbrane, Pecl pet odbrana, Huteček 2, Domboek 1, Stumer 2, Švarcler, Gangel 1(1), Moreto 2, Stevanović 1, Fuks 4, Huteček S 3(1), Kopić 4, Vučković 1, Grebien 4, Vurst 7, Mor
Semafor:  4:1 (5.) 9:4 (15.) 16:9 (20.) 26:20 (36.) 30:20 (40.) 36:23 (49.) 40:31 (58.)

Trener Aleksandar Savić:

• Napad je bio bolji od odbrane. Tome je kumovala i namera da svima damo šansu. Nismo smeli da primimo toliko golova, ali idemo dalje sa idejom da greške ispravljamo.  Priliku su dobili i momci koji su, do sada, imali manju minutažu. Videli smo još neke stvari u igri i sada možemo da se usresredimo na narednu utakmicu protiv Bosne i Hercegovine.

Srđan Mijatović, levi bek reprezentacije:

• Vrlo dobra utakmica. Pokazali smo da trener može da računa na sve igrače. Ništa nismo znali o Austrijancima, ali smo pokazali visok kvalitet igre. Imamo mnogo rešenja u napadu. Nadam se da će biti još bolje u nastavku turnira.