BUGOJNO 2016: Srbija i BIH podelile plen - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUGOJNO 2016: Srbija i BIH podelile plen

BUGOJNO 2016: Srbija i BIH podelile plen

Reprezentacije Srbije i Bosne i Hercegovine remizirale su posle velike borbe u okviru drugog kola četvrtog međunarodnog turnira „Rukomet je moja budućnost“ u Bugojnu – 34:34 (15:19). „Orlići“ su u većem delu meča bili u podređenom položaju, ali su borbenošću i kvalitetnijom odbranom u poslednjih 20 minuta meča, uspeli da se vrate u meč i na kraju osvoje bod koji ih približava polufinalu.

Najveća prednost Bosanaca iznosila je četiri gola, a već posle sedam minuta trener Aleksandar Savić je morao da pozove svoje izabranike na tajm-aut (2:6). Četiri gola za BIH bilo je i u 24. minutu (11:15), kada je srpski trener, prestrogo, dobio crveni karton.

Prvo izjednačenje viđeno je tek u 40. minutu kada je raspoloženo desno krilo, Luka Milutinović, postigao pogodak za 22:22, a prvo vođstvo Srbiji je doneo isti igrač dva minuta kasnije – 24:23. Domaćin se, međutim, brzo vratio u vođstvo preko raspucanog desnog beka Adnana Sivića, prvog strelca meča sa 10 pogodaka.

Isti igrač imao je priliku da odlepi svoj tim na +3 četiri minuta pre kraja (31:33), ali je iz sedmerca pogodio prečku. U finišu odgovornost su preuzeli Srđan Mijatović i Nikola Ivanović, koji su uz par odbrana Todora Jandrića doneli Srbiji vredan bod.

SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 34:34 (15:19)
Bugojno
Gledalaca – 400
Sudije – Načevski i Nikolov
SRBIJA: Jandrić pet odbrana, Trnavac devet odbrana, Petrvić, Vignjević 2, Mijatović, 6, Milenković 4, Radivojević 2, Slavuljica, Bubić, Tomić, Ivanović 6, Došen 1, Milić, Antić, Milutinović 7(4), Stojanović 6
BIH: Grbavac devet odbrana, Hodžić šest odbrana, Karabegović, Karanović 2, Prestaž 1, Jurić, Mandić, Maričić, Miljuš 1, Primorac, Hamzić 4, Stenčić 1, Karabegović, Kreško 3, Grgić 7, Haseljić 3, Sivić 10(4)
IGRAČ UTAKMICE: Luka Milutinović (Srbija) / Adnan Sivić (BIH)
SEMAFOR: 2:6 (7.) 6:8 (13.) 8:12 (18.) 11:13 (22.) 14:18 (29.) 19:20 (36.) 24:23 (41.) 27:26 (46.) 30:31 (53.) 31:33 (56.) 33:33 (59.)

Aleksandar Savić, trener reprezentacije Srbije:

• Imali smo pet-šest promašenih zicera i dva sedmerca u prvom poluvremenu. U drugom delu smo to ispravili, nismo promašivali i to je donelo boljitak. Jurili smo rezultat i uspeli da izjednačimo. Čestitam Bosni na borbenoj igri, a i svojim momcima koji su pokazali karakter, izdržali i obezbedili povoljnu situaciju pred poslednji meč u grupi.

Vuk  Milenković, pivotmen reprezentacije Srbije:

• Odbrana je presudila. Na kraju smo dobro odigrali i to nam je donelo bod. Morali smo bolje od starta. Ispadali smo, to su oni koristili. Možda smo ih malo i potcenili. Čuli smo da su se skoro okupili, ali pokazali su veliku borbenost.

Adnan Sivić, desni bek BIH:

• Imali smo sve u svojim rukama, ali pali smo u poslednjih pet minuta. Nismo se držali dogovora sa trenerom i sve je palo u vodu. Ušli smo dobro u utakmicu, bili smo nabrijani i to je dalo rezultat. Nadam se pobedi protiv Austrije.