BUGOJNO 2016: Hrvati prokockali bod - Makedonci lako sa Katarom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUGOJNO 2016: Hrvati prokockali bod – Makedonci lako sa Katarom

BUGOJNO 2016: Hrvati prokockali bod – Makedonci lako sa Katarom

Hrvatski kadeti su od gotovog napravili veresiju u drugom kolu na turniru „Rukomet je moja budućnost“ u Bugojnu. Imala je generacija 1998 Luke Panze lepu priliku da obezbedi prvo mesto u grupi pobedom nad Poljskom 32:32 (17:14), ali su Jaganjac i drugovi prokockali +5 (26:21) iz sredine drugog poluvremena.

Vodila je Hrvatska i 29:26 u 54. minutu, ali par loših napada i indolentnost u odbrani, doneli su Poljacima šansu da u poslednjem minutu dođu do remija.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bio je Halil Jaganjac sa osam golova, pratio ga je Ivan Končul sa pet, a dobru rolu imao je i Marin Šutalo na golu sa 13 odbrana. Kod Poljaka, Patrik Mauer je postigao 12 golova.

Hrvatska – Poljska 32:32 (17:14)
Hrvatska: Jaganjac 8, Koncul 5, Vusić i Lučin po 4 – Mauer 12, Jarosiević 6
KRETANJE REZULTATA: 6:4 (11.), 9:9 (17.) 23:18 (40.) 26:21 (46.) 29:26 (54.)

U drugom meču drugog kola iste grupe, Makedonija je savladala Katar 28:20 (15:10). Od starta je ekipa Stojana Petruševskog pokazala da je kvalitetnija, a razlika je išla sve do +10 u 47. minutu (23:13). Najefikasniji u redovima pobednika bili su Dimitrioski sa osam, odnosno, Tankoski sa šest pogodaka.

bugojno_makedonija_98Makedonija – Katar 28:20 (15:10)
Makedonija: Petkovski sedam odbrana, Kizić četiri odbrane, dva sedmerca, Dimitrioski 8(2), Tankoski 6, Arsenovski 5, Jagurinovski 4, Nikolovski i Šilegov po 2
KRETANJE REZULTATA:  9:4 (18.) 17:11 (34.) 21:12 (44.) 23:16 (50.)

Katar je prethodno poražen od Poljske 23:36