ČIPURIN SPASIO SKOPSKU TVRĐAVU: Remi Vardara i HSV-a! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ČIPURIN SPASIO SKOPSKU TVRĐAVU: Remi Vardara i HSV-a!

ČIPURIN SPASIO SKOPSKU TVRĐAVU: Remi Vardara i HSV-a!

Skoplje ostaje neosvojiva tvrđava! Posle Barselone i PSŽ-a, ni aktuelnom prvaku Evrope, nemaćkom HSV-u nije pošlo za rukom da pobedi u “Borisu Trajkovskom”. Bez obzira na to, Duvnjak, Lacković i drugovi zadovoljni napuštaju Skoplje, jer im remi sa Vardarom 28:28 (16:14) donosi lepu šansu da u revanšu pred svojim navijačima izbore plasman u TOP 8. Duvnjak je pogodio na 30 sekundi pre kraja za pobedu, ali je Čipurin na kraju ipak spasio crveno-crne…

VARDAR – HSV 28:28 (14:16)
Hala „Boris Trajkovski“
Gledalaca – 7000
VARDAR: Milić jedna odbrana, Malumbres bez odbrane, Angelov 15 odbrana, Dibirov 10(2), Čipurin 3, Karačić 5(1), Brumen 2, Pribak 2, Petrić 1, Toskić 1, Dušebajev 4.
HSV: Biter 15 odbrana, Šreder 9, Kaneljas 3(2), Nilson 1, Marković 3, Hens 5, Jansen 1, Duvnjak 4, Toft Hansen 1, Mae 1.
KRETANJE REZULTATA: 3:6 (8.) 6:9 (14.) 7:12 (18) 8:14 (22.) 11:14 (27.) 16:16 (34.) 19:21 (40.) 22:22 (45.) 23:25 (50.) 24:26 (55.) 27:27 (58:45)
IGRAČI UTAKMICE: Petar Angelov (Vardar) – Johanes Biter (HSV)
„VEČE ZA ZABORAV: Matjaž Brumen (Vardar) – Žoan Kaneljas (HSV)

Porozna odbrana Vardara bez golmana koji bi mogao da je probudi i razbranjeni Biter (8 odbrana u prvom poluvremenu), bili su glavni razlozi zašto je već posle osam minuta trener Vardara Gonsales morao da zove na minut dogovora – 3:6. Nije da Karačić i Dušebajev nisu probijali Jansena, Dominikovića i društvo, ali realizacija nije bilo na nivou, kao sa druge strane, gde su bekovi mogli da spavaju dok je Sebastijan Šreder rešetao Milića postigavši četiri gola u uvodnih sedam minuta.

Osim Igora Karačića, malo ko je uspevao da pronađe put do mreže Bitera. Krilne šutere, u redovima aktuelnog prvaka Evrope, zamenila je bekovska artiljerija – Hens, Duvnjak i Marković su za tili čas do 22. minuta napravili rekordnih +6 – 8:14.

ANGELOV PROBUDIO SVE

Tada publika zagolicana serijom odbrana Petra Angelova, koji je u 16. minutu stao na gol posle Milića i Malumbresa,  diže crveno-crne. Serija 3:0 stiže preko Brumena, Pribaka i Petrića (11:14), kada Švalb zove na minut odmora. Ni primljen gol sa dva igrača manje od strane Šredera, nije pokolebao domaćina. Golovima Dibirova, Toskića i Pribaka, nada je vraćena – 14:16 na poluvremenu.

IZJAVE POSLE MEČA

Tri vezana promašaj Duvnjaka na startu drugog poluvremena, kaznili su Vardarovci sa dva gola Dibirova za izjednačenje 16:16, a u naletu, Dušebajev nije iskoristio šansu za prvo vođstvo domaćina u 35. minutu.

Dalekometna artiljerija, Hens i Marković, oslobodila je stege nemački tim, koji je ponovo preuzeo rezultatsku inicijativu. Nedostatak raspoloženih bekova, opet je gurnuo Vardar u minus (19:21), ali je isključenje Dominikovića, donelo dva gola Dušebajeva i izjednačenje 21:21, kada je Švalb zatraži tajm-aut (42.).

Slično Dušebajevu par minuta ranije, imao je „Princ sa Neretve“, Igor Karačić, šansu da dovede svoj tim u vođstvo u 44. minutu, ali mu se posle solo majstorije isprečio Johanes Biter u špagi. Nastavio je da briljira nemački reprezentativac među stativama, najzaslužniji za +2 (23:25) u 51. minutu, kada posle jedne odbrane Angelova u kontri Paskal Hens ruši Timura Dibirova i za to dobija crveni karton, a Rusa šalje u bolnicu.

Dva napada sa igračem više odlaze u vetar, a Duvnjak ubacuje loptu u praznu mrežu posle nepromišljenog istrčavanja Angelova za 23:26 u 54. minutu. Karačić iz sedmerca smanjuje na 25:27 na tri i po minuta pre kraja. Odbrana Agelova Duvnjaku pa gol Dušebajeva, dižu publiku na noge 26:27 (58.).

Već  u narednom napadu Pribak prolazi između Duvnjaka i Lackovića za izjednačenje – 27:27. Martin Švalb zove na tajm-aut svoje igrače na 50 sekundi pre kraja. Duvnjak dovodi svoj tim u vođstvo na 30 sekundi pre kraja, ali u remi vodi Čipurin svojim trećim golom – 28:28…

„PET MINUTA POSLE“ – Najzanimljiviji detalji…