Crnogorke završile SP porazom od Poljske - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Crnogorke završile SP porazom od Poljske

Crnogorke završile SP porazom od Poljske

Na svom poslednjem meču na Svetskom prvenstvu u Španiji, ženska reprezentacija Crne Gore poražena je od Poljske 33:28 (16:9). Time su „Lavice“ zauzele poslednje mestu u gupi 1 drugog kruga, uz samo jednu pobedu iz šest mečeva na turniru, i to nad Angolom.

U oslabljenom i podmlađenom sastavu, nije se ni moglo očekivati mnogo više od izabranica Bojane Popović, ali je ovakav plasman svakako neuspeh.

U posjednjem meču na prvenstvu, koji je bio bez rezultatskog značaja, jer su oba tima ranije izgubila šanse za prolaz u četvrtfinale, Crna Gora je dobro krenula, tri puta imala minimalnu prednost, a ravnopravna bila do 15. minuta kada je Malović pogodila za 6:6.

Ipak, tada je usledio ogroman pad. Poljska se serijom 7:0 odvojila na 13:6, a u sedmom minutu nastavka na semaforu je pisalo 20:10. Jedina nedoumica do kraja bila je kojom će razlikom Poljakinje slaviti.

U finišu su Dijana Ujkić, Tatjana Brnović i Ivona Pavićević sa nekoliko golova izborile podnošljiviji poraz.

Brnovićeva je bila najefikasnija sa šest golova, Đurđina Malović je dala pet, Ujkičeva i Pavičevićeva po četiri, a po tri Itana Grbić i Nataša Ćorović, koja je debitovala na velikim takmičenjima.

Upisale su se i Matea Pletikosić, Tanja Ašanin i Sanja Premović.

Ni golmanke nisu bile na nivou – Anastasija Babović je zaustavila tri, Marina Rajčić dva šuta, ali im je loša odbrana u mnogome otežala posao.

Crna Gora je takmičenje završila na 22. mestu.

Poland – Montenegro 33-28 (16-9)

Poland: Aleksandra Rosiak 7, Romana Roszak 6, Magda Balsam 5, Dagmara Nocun 4, Sylwia Matuszczyk 4, Natalia Nosek 3, Oktawia Plominska 2, Monika Kobylinska 1, Julia Niewiadomska 1.

Montenegro: Tatjana Brnovic 6, Durdina Malovic 5, Ivona Pavicevic 4, Dijana Ujkic 4, Natasa Corovic 3, Itana Grbic 3, Matea Pletikosic 1, Tanja Asanin 1, Sanja Premovic 1.