Danski dinamit razneo "Kauboje" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Danski dinamit razneo „Kauboje“

Danski dinamit razneo „Kauboje“

Ono što su Hrvati uradili Francuzima, to su doživeli od Danske u polufinalu Svetskog prvenstva – 30:24 (14:11). Čini se da večeras u Barseloni nije bilo neizvesnosti, jer je tim Ulrika Vilbeka bio dominantan svih 60 minuta u nameri da se plasira u finale i tako osveti “Kaubojima” za težak poraz iz Londona. U tome je glavni protagonista bila sjajna danska odbrana, od koje su se odbijali hrvatski bekovi, u ovom meču oslabljeni za Draga Vukovića, koji je posle isključenja protiv Francuske, zaradio povredu već u prvom poluvremenu. Još na slavlju pobede nad „Ekspertima“, Hrvati su od samog starta bili u zaostatku. O tome najbolje svedoči i tajm-aut u 10. minutu pri vođstvu Danaca 6:1 (Landin 6 odbrana).

Toft Hansen, Nedesbo i otkrovenje šampionata, Melgard, u potpunosti su neutralisali najboljeg beka “Kauboja” Domagoja Duvnjaka. Prave lopte za “crtu” nije ni bilo, jer su to hvatale ručerde gorostasa u belom. Mešao je Goluža karte, pokušao i sa Mandalinićem, Stepančićem, ali raspoloženih u bekovskoj liniji, osim delom Damira Bičanića, nije bilo. Podbacio je i Marko Kopljar, tako da je šut spolja ostao “pročitana knjiga” za sjajnog Niklasa Landina. Takva postavka stvari, bila je “zicer” za gol mašinu, Andersa Egerta, najefikasnijeg igrača meča sa devet pogodaka (7:1 za Dansku u golovima iz kontranapada).

Poslednji pravi priključak bio je na 24:20 u 52. minutu, kada su dva vezana gola Nedesboa rešila sve…

Hrvatska i Slovenija za bronzu, Španija – Danska za zlato…