Duža klupa Meškova slomila Metalurg - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Duža klupa Meškova slomila Metalurg

Duža klupa Meškova slomila Metalurg

2 komentari

Beloruski Meškov iz Bresta slavi prvu pobedu u EHF Ligi šampiona. U polupraznoj hali „Viktorija“, Metalurg razapet kadrovskim problemima nije imao snage da napravi iznenađenje i odnese u Skoplje važne bodove u borbi za TOP 16 EHF Lige šampiona. Na kraju, četa Željka Babića slavi – 28:24 (12:10). Duža klupa beloruskog tima, te kvalitetno dirigovanje odbranom od strane srpskog reprezentativca Nikole Manojlovića, dva su razloga zbog kojih je makedonski šampion ostao na -4 i tako produbio krizu u kojoj se nalazi na startu evropske sezone…

MEŠKOV BREST – METALURG 28:24 (12:10)
GLEDALCA – 2000
MEŠKOV:  Pešić 11 odbrana, Rutenka 2/3, Manojlović 3/7, Špiler 1/2, Babičev 2/3, Stojković 2/2, Šilović 3/4, Razgor 2(2)/3, Božović 3/6, Vukić 4/5, Nikulenku 5/5, Šumak 1/2
METALURG: Kocić dve odbrane, Mitrevski osam odbrana, Cindrić 9(4)/12, Lipovina 4/7, Mojsovski 0/2 Georgievski  1/3, Manaskov 0/2, Đukić 1/2, Borozan 1/1, Ojleski 1/1, Mirkulovski 7/8
SEMAFOR: 3:1 (6.) 4:3 (10.) 8:3 (15.) 9:6 (21.) 10:8 (26.) 11:9 (29.) 14:13 (36.) 18:15 (42.) 18:17 (45.) 20:19 (49.) 25:19 (53.) 26:20 (56.)
IGRAČ UTAKMICE: Ivan Pešić (Meškov)
VEČE ZA ZABORAV:  Rastko Stojković – Goce Georgievski

Sve mane u igri tima Line Červara, videle su se posle 15 minuta igre, kada je na semaforu pisalo 8:3 za domaći sastav. Osujećena veza sa linijom i Mijailom Marsenićem, serija tehničkih grešaka, loš šut bekovske trojke, sve je to išlo na kantar domaćem sastavu, koji je preko Manojlovića, Šilovića i Stojkovića napravio velikih +5.

Ko bi drugi povukao nego kapiten, pa je tako Filip Mirkulovski prodrmao svoje igrače sa dva gola, a na golu je par odbrana vezao Nikola Mitrevski, koji je zamenio indisponiranog Miroslava Kocića.  U taj talas se uključio i sasvim solidni, s obzirom na iskustvo i godine, Vladan Lipovina, pa je tako mesto Červara, njegov mlađi kolega, Babić zatražio tajm-aut u 22. minutu (9:6).

CRVENI KARTON ZA MANASKOVA I STOJKOVIĆA (20.)
JEDINO VOĐSTVO METALURGA – 1:0
NIKULENKU SA 4 GOLA U POSLEDNJIH 8 MINUTA REŠIO MEČ
NAJVEĆE VOĐSTVO MEŠKOVA 25:19 (53.)
NAJVEĆA SERIJA MEŠKOVA 5:0 (20:19 – 25:19)
MIRKULOVSKI I CINDRIĆ POSTIGLI 16 OD 24 GOLA METALURGA

Minut ranije, medveđu uslugu svom timu je napravio Rastko Stojković, koji je burno reagovao na nenameran udarac Dejana Manaskova, koji je zakačio Nikolu Manojlovića u glavu prilikom presecanja jednog napada. Koškanje je rezultiralo sa dva crvena kartona – Manaskovu i Stojkoviću.

Metalurg je do kraja vratio ravnotežu u meč, i sa trećim golom Filipa Mirkulovskog, otišao u svlačionicu sa obećavajućih – 12:10.

Na „minus jedan“, spustio je Luka Cindrić u 36. minutu (14:13), koji je igrom u drugom poluvremenu pokazao zašto s pravom nosi dres hrvatske reprezentacije. I kada je trebalo doći u egal, neiskustvo je plaćano skupo. Marsenić, Đukić, Borozan, plejada mladih igrača nenaviklih na težinu ovakvih mečeva, nije uspela da donese preokret. Sa druge strane, to su kažnjavali iskusni Vukić, Božović i kompanija.

Otišao je Meškov u 42. minutu na 18:15, vratio se Metalurg na 20:19 još jednim u nizu golova sjajnog Cindrića, ali je tada usledio konačan pad.

Raspucao se dugonogi Janko Božović, desni bek austrijske reprezentacije, pridružio se sveži srednji bek Belorusije, Nikulenku, koji je sa četiri gola u poslednjih osam minuta praktično pobedio makedonskog prvaka. Čak 11 strelaca u timu Meškova, dovoljno govori o kakvoj lepezi snage i kvaliteta vodi računa Željko Babić. Osim Mirkulovskog, Cindrića,  Lipovine i u jednom delu golmana Mitrevskog, ostatak ekipe Metalurga nije bio ni blizu nivoa neophodnog da se osvoje bodovi u Ligi šampiona.

To je postalo jasno kada je Červar u 53. minutu zatražio tajm-aut (25:19) ne bi li sprečio debakl. Izostanak Stanića, Atmana i Vugrineca, uz minornih par minuta Naumčeta Mojsovskog, očigledno je uzeo danak…