PREMIJERA USPELA: Strašni Vardar zbrisao Medvede - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PREMIJERA USPELA: Strašni Vardar zbrisao Medvede

PREMIJERA USPELA: Strašni Vardar zbrisao Medvede

Nova „jazbina“ SC „Jane Sandanski“ uplašila je ruske Medvede, koji su kapitulirali već posle 10 minuta. Rukometaši Vardara, imali su premijeru iz snova pred svojim navijačima u novoj dvorani protiv Čehovskih Medveda 39:28 (24:12), a svako od 5.000 gledalaca, otišao je sa uverenjem da će mnoge pobede u ovom ambijentu biti proslavljane u godinama ispred nas. U pravoj rapsodiji u prvom poluvremenu, odlična odbrana i Arpad Šterbik na golu, doveli su do toga da laki golovi padaju kao na traci, pre svega, prekoTimura Dibirova, koji je prvih 30 minuta završio sa osam pogodaka.

Vladimir Maksimov je već u sedmom minutu morao da traži tajm-aut (4:0), ali to nije sprečilo crveno-crne da nastave sa terorom golmana Gamsa. Šiškarev je u 23. minutu doneo prvi put +10 (17:7), kada je bilo jasno da je svaka priča oko vlasnika bodova u ovom meču završena…