Evropa videla Borozana - Crna Gora srušila Island! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Evropa videla Borozana – Crna Gora srušila Island!

Evropa videla Borozana – Crna Gora srušila Island!

Reprezentacija Crne Gore, ostvarila je veliku pobedu u borbi za plasman na EURO 2016 u Poljskoj nad Islandom 25:24 (14:12) u Baru. Imali su izabranici selektora Ljubomira Obradovića i velikih +6 u 39. minutu (19:13), ali su iskuniji Islanđani uspeli da meč uvedu u neizvesnu završnicu, ali ne i da preokrenu. Pored maestralnog Radeta Mijatovića na golu, Crnogorce je predvodio jedan od najvećih potencijala viđenih na ovim prostorima unazad deceniju, Vuko Borozan, koji je brojao do 10 golova.

Poveo je Island 1:4 u barskoj sportskoj lepotici, kada je u petom minutu već selektor Crnogoraca Ljubomir Obradović zatražio tajm-aut. Ubrzo je usledio preokret u režiji Mijatovića, Borozan i pivotmena Grbovića (6:5). Do kraja poluvremena, levi bek i pivotmen Crnogoraca, postigli su devet golova i odveli u svlačionicu svoju selekciju sa prednošću 14:12.

Start drugog dela, bio je najbolji period igre domaćina, kada su napravili i velikih 19:!3. Islanđani su se vratili, primakli na 24:23 (55.), ali je tada na scenu stupio rezervni golman Mijušković, koji je sa par intervencija, održao Crnu Goru u vođstvu i trasirao put do pobede…

Crna Gora – Island 25:24 (14:12)

Bar – Dvorana “Topolica”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Denc i Rajbel (Francuska). Sedmerci: Crna Gora 1 (0), Island 2 (2). Isključenja: Crna Gora 2, Island 6 minuta.

Crna Gora: MIJATOVIĆ (11 odbrana), Mijušković (tri odbrane), Borilović, MELIĆ 1, Milašević, Čavor 1, Anđelić 1, Radović 1, VUJOVIĆ 3, Pejović, Majić, PETRIČEVIĆ 3, Božović, BOROZAN 10, GRBOVIĆ 5, LIPOVINA.

Island: Gustavson (jedna odbrana), EDVARDSON (11 odbrana), Svavarson, Kristjanson 1, HALGRIMSON 1, ATLASON 2, Olafson 4, SIGURĐSON 4 (2), GUĐJONSON 3, PETERSON 7, Jakobson, R. GUNARSON 1, Sveinson, Sigurmanson, B.M. Gunarson, Holmgeirson 2.