Flensburg prejak za Vošu: Egal poluvreme, pa rapsodija evropskog giganta na Slanoj bari - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Flensburg prejak za Vošu: Egal poluvreme, pa rapsodija evropskog giganta na Slanoj bari

Divno rukometno veče, kakvo se u Srbiji predugo čekalo, nije krunisano pozitivnim rezultatom, ali jeste utiskom koji je ostavio srpski šampion protiv evropskog giganta, prevashodno u prvom poluvremenu. Pred oko 2.000 navijača na Slanoj bari, Vojvodina je poražena od Flensburga 26:36 (13:14).

Desetkovani neigranjem Milića, Vorkapića, kapitena Vukovljaka i Dodića, uz rovitog Aziza, crveno-beli nisu uspeli da naprave senzaciju protiv kompletnog, super kvalitetnog rostera Nikolaja Krikaua.

Vojvodina je doživela drugi poraz u drugom krugu EHF Lige Evrope, a Flensburg ostvario drugu pobedu. Trećeplasirani tim Bundeslige je rešio meč u prvoj polovini drugog poluvremena, kada je okrnjeni sastav Novosađana posustao u svim segmentima igre.

Nije delovao početak optimistično po domaćina. U najjačoj postavi, Flensburg je u uvodnim minutima delovao neprobojno u odbrani, dok su na drugoj strani terena, tehnički obučeni bekovi gostiju rutinski rešavali iznenađujuće duboku zonu srpskog prvaka.

Dugo je Đorđić bio jedina opasnost Vojvodine iz pozicionog napada. Čvrsta defanziva gostiju do polovine prvog poluvremena, kada je na semaforu pisalo 8:4. Tada je situacija počeka da se okreće. Pukovski je počeo da pronalazi rešenja, strpljenje da daje rezultata, a Trnavac da brani u svom stilu. Uz par grešaka protivnika, odličnom igrom sa igračem više i manje, Vojvodina je uspela da se vrati. Mogla je i da izjednači, ali je propustila tri napada za egal, od toga dva vrlo izgledna, kada je Aziz „prodao“ loptu u izglednoj kontri, a potom Pešić pogodio stativu iz čistog zicera.

Od 15-og minuta je i Krikau počeo da rotira, ali je praktično jedina opasnost u drugoj polovini prvog poluvremena bio Simon Pitlik. Vojvodina je pronašla recept da ugrozi favorita, ali je trebalo izdržati i čitavo drugo poluvreme.

Spektakularna dupla odbrana Trnavca u poslednjim sekundama, bila je dodatna adrenalinska injekcija za sve crveno-bele u dvorani. Imao ih je ukupno šest, jednu manje od Burića, pred veliki odmor.

Šestim golom, sjajni Đorđić donosi prvo izjednačenje na meču. Međutim, tri čarobna poteza rukometnih majstora, Pitlika, Burića i Gotfridsona, vraćaju Flensburg na plus. Sa dve strašne odbrane, Trnavac je sprečio da zaostatak bude veći, ali samo do 37. minuta kada Johan Hansen iz kontre kažnjava loš potez Aziza za 16:19.

Kraća rotacija usled povređenih igrača, terala je Rojevića na brojne improvizacije. U trenucima kada je Golubović, kao jedini desni bek odmarao, Đorđić se spuštao na desnog beka, ali Aziz na levom nije bio na adekvatnom nivou. Tačnije, srpski reprezentativac bio je jedina pretnja sa devet metara. Svako sporije vraćanje u odbranu, Flensburg je kažnjavao na sebi svojstven način. Gol Einarsona za 16:20 u 38. minutu, naterao je stratega Vojvodine na tajm-aut.

Ulazak Branka Tomića ponudio je novu opciju u napadu, ali je ponovo nastupio period slabije odbrane. A kada je srpski prvak počeo da greši sa loptom, usledila je serija kontra napada kojom je pitanje pobednika rešeno. Sa dva uzastopna gola iz tranzicije, Johanes Gola donosi plus šest, a August Pedersan plus sedam – 18:25 u 47. minutu, kada je Rojević poslednji put pozvao na dogovor.

Međutim, nije uspeo da povuče ručnu ni igrom 7 na 6. Tehničke greške uz loše vraćanje u odbranu, surovo se odrazilo na rezultat. U 48. minutu, na semaforu je pisao 19:28. Već tada je Flensburg postigao isti broj golova u drugom poluvremenu koliko za celo prvo. Deset minuta pre kraja, Pitlik je prednost učinio dvocifrenom. Ostatak meča bilo je puko odrađivanje posla.

Najefikasniji igrač utakmice bilo je desno krilo gostiju August Pedersen sa osam golova, ali je većinu postigao u finišu, kada je već sve bilo gotovo. Simon Pitlik je dao šest, a Johanes Gola pet. Po četiri puta mrežu Novosađana zatresli su Tejtur Einarson i Lase Meler. Na golu je odličan bio Benjamin Burić sa 15 odbrana (skoro 40 odsto uspešnosti).

U redovima Novosađana, Petar Đorđić je dao deset golova iz 15 pokušaja (3/4 sa sedam metara). Darko Milenković je dodao pet, Boris Puhivski tri, a po dva Stefan Sunajko, Branko Tomić i Luka Rogan. Andrej Trnavac je zaustavio osam udaraca.

Silekborg je pobedio Kadeten sa 36:30 (17:15), pa se izjednačio sa švajcarskim šampionom sa po četiri boda. „Lale“ su ostale sa dva i naredne nedelje navijaju za danski tim da pobedi u Šafhauzenu kako bi u poslednjem kolu druge faze pobedom sa +4 na svom terenu izborio nokaut fazu drugorangiranog takmičenja u Evropi.

Sledećeg utorka, Vojvodina gostuje Flensburgu.