LIGA EVROPE: Rolerkoster bez pobednika u balkanskom okršaju - po bod za Gorenje i Nexe! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LIGA EVROPE: Rolerkoster bez pobednika u balkanskom okršaju – po bod za Gorenje i Nexe!

U okviru 2. kola drugog kruga EHF Lige Evrope, Gorenje i Nexe su remizirali u Velenju 27:27 (15:13). Iako su gosti vodili većim delom utakmice, domaći su imali poslednji napad za pobedu, ali su ga loše organizovali i nisu stekli pravu priliku za realizaciju.

Gorenje sada ima pet bodova, a Gorenje dva. U drugom meču ove grupe, Skjern je dobio Savehof u gostima 27:29.

Dosta preokreta viđeno je na meču. Prvi meč od odlaska Branka Tamšea i sa Kasimom Kamenicom na klupi, Našičani su otvorili idealno, vođstvom od 6:1, ali je energično Gorenje brzo pronašlo balans i preokretnulo do poluvremena.

„Gromovi“ su bili blizu celom plenu u finišu, ali im ga nije dao Matjaž Skok. Odbranio je zicer na 25:26, a onda još jedan, i to Manuelu Štrleku pola minuta pre kraja. Prethodno je Vejin pogodio sedmerac, a Haseljić posle cepelina sa Sokoličem postavio, ispostaviće se, konačnih 27:27.

Šiško i Sokolič bili su najefikasniji u domaćim redovima sa po šest golova, jednim više od Haseljića i dva više od Šiška. Na drugoj strani, četiri je dao Štrlek, a po tri Bakić, Melić, Moslavac i Koen.