Balkan-Handball.com

Gorenje „preživelo“ Pančevo

Rukometaši Gorenja savladali su Dinamo u Pančevu 29:27 (15:12) i tako došli do četvrtog trijumfa u SEHA Gazprom ligi ove sezone. Tim Željka Babića naleteo je na silno motivisani domaći sastav, koji se posle uspešnih domaćih izdanja protiv Nexe (25:25) i Vojvodine (24:22), bez pritiska skoncentrisao na još jednu dobru partiju pred svojim navijačima.

Poslednje vođstvo Pančevaca viđeno je u 19. minutu, kada je Petar Žujović postigao gol za 8:7, ali su i pored rezultatskog minusa, izabranici trenera Ivana Petkovića ostali u igri do samog kraja. U 55. minutu, majstorija Pilipovića približila je Dinamo na 25:26, ali je presudilo iskustvo i kvalitet gostujućeg sastava, Golovima Toskića i Ovničeka, Slovenci su uspeli da odnesu ceo plen iz hale „Strelišta“.

Pilipović i Bunjevčević su postigli po šest golova za domaći sastav, dok je sa druge strane Golčar bio na istom nivou uz 100% učinak Alema Toskića – 5/5.

1. Vardar 11 11 0 0 358 : 267 33
2. Celje Piv. Laško 12 8 2 2 354 : 321 26
3. PPD Zagreb 12 8 1 3 349 : 310 25
4. Meshkov Brest 10 7 0 3 296 : 268 21
5. Tatran Prešov 12 5 1 6 345 : 336 16
6. Gorenje Velenje 11 4 2 5 295 : 289 14
7. Metalurg 12 4 1 7 320 : 342 13
8. Nexe 12 1 4 7 305 : 342 7