Gorenje "preživelo" Pančevo - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Gorenje „preživelo“ Pančevo

Gorenje „preživelo“ Pančevo

Rukometaši Gorenja savladali su Dinamo u Pančevu 29:27 (15:12) i tako došli do četvrtog trijumfa u SEHA Gazprom ligi ove sezone. Tim Željka Babića naleteo je na silno motivisani domaći sastav, koji se posle uspešnih domaćih izdanja protiv Nexe (25:25) i Vojvodine (24:22), bez pritiska skoncentrisao na još jednu dobru partiju pred svojim navijačima.

Poslednje vođstvo Pančevaca viđeno je u 19. minutu, kada je Petar Žujović postigao gol za 8:7, ali su i pored rezultatskog minusa, izabranici trenera Ivana Petkovića ostali u igri do samog kraja. U 55. minutu, majstorija Pilipovića približila je Dinamo na 25:26, ali je presudilo iskustvo i kvalitet gostujućeg sastava, Golovima Toskića i Ovničeka, Slovenci su uspeli da odnesu ceo plen iz hale „Strelišta“.

Pilipović i Bunjevčević su postigli po šest golova za domaći sastav, dok je sa druge strane Golčar bio na istom nivou uz 100% učinak Alema Toskića – 5/5.

1.Vardar111100358 : 26733
2.Celje Piv. Laško12822354 : 32126
3.PPD Zagreb12813349 : 31025
4.Meshkov Brest10703296 : 26821
5.Tatran Prešov12516345 : 33616
6.Gorenje Velenje11425295 : 28914
7.Metalurg12417320 : 34213