SEHA: Želja savladao Steauu - Nova pobeda Vardara - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Želja savladao Steauu – Nova pobeda Vardara

SEHA: Želja savladao Steauu – Nova pobeda Vardara

PIŠE: Kristina Krstić

Najbolju partiju ove sezone igrači Železničara krunisali su pobedom nad nekadašnjim evropskim prvakom Steauom, koja je u Niš stigla oslabljena izostankom nekolicine igrača (Vujić, Humet, Vegar, Grbović, Rosu i Stavrositu). Nišlije su brojale do +7, a duel u Čairu završen je rezultatom 28:21 (13:9).

Domaći su dobro otvorili meč i od starta diktirali tempo. Ekipe su bile izjednačene samo u prvih pet minuta (2:2), posle čega je Želja konstantno bio u prednosti. Serijom od 6:3, niški tim došao je do +4 u 17. minutu (8:5). Odbrana je bila na nivou, a i napad je proradio.  Vejin i Marković bili su nerešiva enigma za goste, dok su im se u rešetanju protivničke mreže pridužili Sretenović i Pavlović. Odlinčnu rolu imao je golman Stošić koji je u više navrata osujetio pokušaje protivnika. Uspevala je par put rumunska ekipa da spusti zaostatak na -2, ali su izabranici Veselina Vujovića uspeli da se vrate i +4 odu na odmor.

Furiozno su započeli drugi deo igrači Želje. Eksplodirao je Aleksandar Pavlović, a za njim nije zaostajao Milovanović. Posle samo devet minuta igre u nastavku, domaći dolaze do najubedljivije prednosti. Na semaforu je stajalo 19:10, što je bilo nagoveštaj za treći trijumf niškog tima u SEHA ligi. Činilo se da postoji samo jedan tim na terenu, domaći su u serijama postizali golove, a gosti ih tek s vremena na vreme prekidali. Do dvostruke prednosti Nišlije nisu došle, deset minuta pre kraja imali su ponovo +9, ali je rumunska ekipa uspela da ublaži poraz. Najviše zbog opuštanja domaćih. Železničar je u finišu ˶spustio˝ loptu, Steaua je to iskoristila postigla tri pogotka i ipak sa -7 završila meč.

Priliku za novu pobedu, ali i revanš za poraz u prvom delu Nišlije će imati već u utorak. Na programu je srpski derbi u Novom Sadu, gde će Vojvodina ugostiti Železničar.

Železničar – Steaua 28:21 (13:9)

Niš, hala Čair;

Gledalaca: 500;

Sudije: Mitrevski/Todorovski (Makedonija);

Isključenja: Železničar 10 minuta; Steaua 12 minuta;

Sedmerci: Železničar 3(3), Steaua 2(2);

Železničar: Milovanović 4, Potkonjak, Stanojević, Sretenović 3, Mađar, Vejin 5, Lazić Milosavljević, Živković 2, Stošić 11 odbrana, Spasić 3(2), Marković 3(1), Jevtić, Damjanović 2, Kljajić, Pavlović 6;

Steaua: Rapčiuga 4, Milošević 6, Johanson 2, Stanesku (4 odbrane) Beheru, Babasafari (2 odbrane),  Georgesku 1, Florea 3(1), Konstantina 4(1), Kedžo 1, Bizau, Merla (1 odbrana);

Semafor: 2:2(3), 5:2(13), 9:5(18), 13:9(30), 17:9(35),19:10 (39), 24:15(49).

U drugom meču večeri Vardar je savladao Izviđač 38:27.