Hansen i Landin jači od "Mejdana" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Hansen i Landin jači od „Mejdana“

Hansen i Landin jači od „Mejdana“

Reprezentacija Danske preživela je gostovanje u tuzlanskom „Mejdanu“. Igrači Gudmundura Gudmundsona, prikazali su za nijansu više i izdržali pritisak selekcije Bosne i Hercegovine 25:23 (12:11). U trenucima kada se rezultat lomio, evropski vicešampioni, prikazali su kvalitet više u igračima svetskog ranga, Niklasu Landinu i Mikelu Hansenu. Golman i levi bek Danske, svako na svojoj polovini terena, bili su problem za odbranu i napad tima Dragana Markovića Marke.

Prednost Danaca od dva-tri gola, bila je nedostižna tokom čitavog drugog poluvremena. U 41. minutu, bilo je 17:15 za goste, deset minuta kasnije, 21:18, da bi Hansen u 54. doneo i rekordnih 24:20. Do kraja, Bosancima je ostalo samo da ublaže poraz. Kod domaćina, Toromanović šest golova, a kod pobednika, Hansen i Molgard po gol manje…

Belorusija je pobedila u Litvaniji 30:28.