Hrvati posle BiH: Ne smemo da dopustimo pad koncentracije; odbrana je danas bila slaba - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Hrvati posle BiH: Ne smemo da dopustimo pad koncentracije; odbrana je danas bila slaba

Uroš Samardžić

Rukometaši Hrvatske odigrali su nerešeno sa Bosnom i Hercegovinom 33:33 (18:17) u njihovoh pretposlednjoj utakmici uoči Evropskog prvenstva koje počinje 9. januara. O meču u Poreču, govorili su Luka Cindrić, Igor Karačić, i selektor Hrvatske Lino Červar.

• Imali smo u jednom trenutku odličnu,  u jednom trenutku lošu utakmicu. Moramo da smanjimo tehničke greške, koje su nas na kraju krajeva i dovele do nerešenog rezultata. Imali smo u zadnjih pet minuta četiri razlike. Moramo da poradimo na odbrani, tranziciji i rekao bih na polu kontri, jer svaka ekipa danas trči za protivnikom. Moramo da postignemo što više tih lakih golova, istakao je Luka Cindrić.

Iskusni srednji bek Hrvatske Igor Karačić rekao je nakon meča da on i njegovi saigrači sebi ne smeju da dopuste pad koncentracije, ali je i pohvalio način igre Bosne i Hercegovine.

• Oni su od početka imali kontrolu, igrali su jako lepo. Vidi se da im je ovo, koliko znam, već četvrta utakmica, tako da su zaista izgledali lepo i poletno. Raduje me da smo mi sa -2 preokrenuli na +4. U tim momentima smo pokazali snagu i karakter. Onda smo se zadovoljili time, i rezultat se okrenuo. to sebi ne smemo da dopustimo, i taj pad koncentracije nas može koštati, rekao je Igor Karačić.

Lino Červar, selektor Hrvatske, nije bio zadovoljan odbranom svog tima, pogotovo u trenucima kada su stajali u 5-1 formaciji.

• Nije bila dobra odbrana. Pogotovo ne 5-1 odbrana gde je bilo mnogo rupa. U drugom poluvremenu smo probali 6-0, ona je bila nešto bolja. Uvek govorim da ako nemate dobru odbranu, ne može se govoriti o dobroj utakmici. Mi nismo odigrali danas dobru utakmicu. Bili smo dorbi u određenim momentima, ali nam je onda koncentracija popuštala. Gust nam je raspored, prisiljeni smo da od igrača tražimo više. Međutim, danas smo u drugom poluvremenu uhvatili konce. Tu smo dobro igrali, poveli sa 4 razlike ali nismo znali to da držimo. To moraju iskusniji igrači. Mora više da se gleda semafor, da se vodi računa o prednosti, vremenu… To nam je opomena, da znamo kako treba igrati u buduće. Imamo isti stil protivnika na EP-u koji će se boriti kao BiH. Mi smo njima veliki izazov. Jedino skromnošću i velikom borbom možemo pobediti, ako bude kao danas, biće 33 gola i onda mi visimo.

Hrvatska u nedelju od 16:50h igra poslednji duel proti Katara, a na Evropskom prvenstvu prvu utakmicu igraće protiv selekcije Crne Gore.