Slovenija ostavila Crnu Goru na "-15" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Slovenija ostavila Crnu Goru na „-15“

Slovenija ostavila Crnu Goru na „-15“

Uroš Samardžić

Nova dobra partija Slovenije viđena je u Slovenj Gradecu, gde su izabranici Ljubomira Vranješa uspešno priveli kraju pripremni period za Evropsko prvenstvo pobedom nad Crnom Gorom 37:22 (17:9).

Izuzetno dobro su Slovenci stajali u fazi odbrane, dozvolivši protivniku svega devet postignutih golova za 30 minuta igre u prvom poluvremenu. Nešto rasterećenije su zaigrali igrači selekcije koja je  2017. godina bila treća na planeti, ali su na kraju meč završili sa postignutih 37 golova. Crna Gora očigledno u subotu popodne nije bila svoja, a greške mora da popravi do 9. januara kada počinje EURO 2020.

Sloveniji sada slede poslednji treninzi pred odlazak u Švedsku, gde će nastupati u grupi F zajedno sa jednim od domaćina šampionata (Švedska), Poljskom i Švajcarskom. Sa druge strane Crnogorci su u dobro poznatoj A grupi, gde će se za prolazak u glavnu fazu boriti sa Hrvatskom, Srbijom i Belorusijom.