Hrvatska ostala najveća sila na pesku, Rokavec: Veliko dostignuće - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Hrvatska ostala najveća sila na pesku, Rokavec: Veliko dostignuće

Hrvatska ostala najveća sila na pesku, Rokavec: Veliko dostignuće

U Hrvatskoj se i dalje igra najbolji rukomet na pesku! Reprezentacija Hrvatske odbranila je zlato iz Umaga i u Randersu ponovo zasela na vrh Evrope pobedom u finalnom duelu nad Rusijom 2:0 (24:18, 21:16), osvojivši tako treći put EP što je čini najuspešnijom nacijom u istoriji ovog sporta! Hrvatski rukometaši su pokazali da su najbolji kada je to najpotrebnije i savladali velikog rivala, koji je ostao „krvnik“ Srbije i polufinala. „Orlovi“ su ostali kratkih rukava i za bronzu, pošto ih je Danska savladala posle „šut-auta“ (18:16, 13:18, 4:7), u kome je presudio najveća zvezda turnira, Hans Lindberg. Šteta, jer momci Saše Kuburovića još jednom ostaju kratki za medalju zbog gola, kao u Riminiju 2007. godine, kada su takođe bili četvrti…

Selektor reprezentacije Hrvatske, Davor Rokavec, bio je prezadovoljan:

– Neizmerno smo srećni, jer smo po treći put uspeli da osvojimo EP. To je veliko dostignuće. Prvi put osvojiti je bila velika stvar, odbraniti u Umagu još veća, a sada mogu reći da je ovo neverovatno. Naša filozofija je da uvek idemo sve da osvojimo i tako smo se i postavili. Kvalitet imamo, uverio se u to čitav svet. Naše izjave pre turnira i samopouzdanje, nije bez pokrića. Sve se posložilo i tako završilo – rekao je Rokavec.

Hrvatska sada ima tri zlata na Evropskim prvenstvima, ispred Rusije i Španije sa po dva.