Hrvatska slomila otpor Brazilaca u drugom delu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Hrvatska slomila otpor Brazilaca u drugom delu

Hrvatska slomila otpor Brazilaca u drugom delu

Juniorska reprezentacija Hrvatske ostvarila je veoma važnu pobedu u drugom kolu na Svetskom prvenstvu u Španiji.

Tim Davora Dominikovića imao je problema sa nezgodnim Brazilcima u prvom poluvremenu, ali je u nastavku kvalitet Hrvata došao do izražaja, pa su tako upisana dva nova boda – 33:29 (16:17).

Sjajnu partiju protiv Portugalaca, Brazilci su silno želeli da potvrde protiv još jedne ekipe visokog rejtinga u generaciji 1998, što su na početku i učinili vodeći 5:1 odbranom 3-3 koja je bila nerešiva enigma za mlade Hrvate. Početni šok je prevaziđen, a serijom 5:0, Hrvatska je došla u vođstvo 12:11.

Hrvatska prednost raste sredinom drugog poluvremena, a na +5 (30:25) došlo se dobrom golmanskom rolom Ereša (12 odbrana), te golovima Martinovića  i Vistoropa (8). Fran Mileta dodao je sedam golova, dok je među Brazilcima najefikasniji Joao Santos s osam pogodaka.