SP juniora: Ubedljiva pobeda Srbije protiv SAD - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP juniora: Ubedljiva pobeda Srbije protiv SAD

SP juniora: Ubedljiva pobeda Srbije protiv SAD

Stefan Branežac

Druga utakmica na Svetskom prvenstvu i druga pobeda za juniore Srbije. „Orlići“ su ubedljivo savladali SAD, rezultatom 19:36 (9:13) i na taj način napravili dobru uvertiru pred susret sa domaćinom šampionata, selekcijom Španije.

SAD – Srbija 19:36 (9:13)

Hala: As Travesas, Vigo

Sudije: Amar Konjičanin – Dino Konjičanin (BiH)

SAD: Ingram 7 odbrana, Sejfert 3, Bengozi 3, Baltagi 3, Amitović 4, Kenedi, Ham, Kuri, Viler 5, Zarikos, Robinson, Stromberg, Skorupa, Ric, Kutleša 1, Babić

Srbija: Mićić 3, Tomić, Milenković 2, Vignjević 2, Trkulja, Todorović 1, Trnavac 8 odbrana, Ivanović 10, Nikolić 6, Milosavljević, Pisarić, Milić M. 5, Milić S. 1, Maksić 5, Mijatović 1, Jandrić 6 odbrana

Semafor: 0:2 (6.), 1:4 (9.), 5:4 (15.), 6:8 (21.), 8:8 (24.), 9:13 (30.) 9:17 (35.) 10:20 (40.), 11:23 (45.) 14:29 (52.), 19:36 (60.)

Opravdali su „orlići“ ulogu favorita koja im je nametnuta pred susret sa Sjedinjenim Američkim Državama. Neizvesnost je trajala do 25. minuta, nakon čega je kvalitet srpskog tima došao do izražaja. Laka realizacija napada, rasploženi Andrej Trnavac na golu i golgeterski dvocifren učinak Nikole Ivanovića, bili su dovoljni da izabranici Borisa Rojevića zabeleže drugi trijumf na Svetskom prvenstvu.

Početak susreta i lake realizacije Ivana Mićića i Alekse Maksića nagovestili su da će srpski tim bez problema da dođe do trijumfa. Međutim, raspoloženi Rene Ingram na golu Amerike, omogućio je izabranicima Hulija Sainca da ubrzo uhvate rezultatski priključak, a u 15. minutu nakon pogotka Bengozija i prvi put povedu.

Kombinovao je Boris Rojević, tražio adekvatnu postavu koja će da slomi otpor rivala, ulazak Nikole Ivanovića podigao je efikasnost Srbije u napadu, pa su „orlići“ do odlaska na odmor došli do maksimalne prednosti od četiri gola. Srđan Milić nakon presečene lopte i uspešno realizovane kontre, postavio je konačan rezultat nakon prvog poluvremena, 9:13.

Nastavak susreta doneo je znatno angažovaniju igru Srbije na obe strane terena, Andrej Tranavac je neutralisao pokušaje rivala, raspucali su se levoruki igrači srpskog tima, Ivanović i Nikolić, pa su „orlići“ već na startu drugog dela igre rešili sve dileme oko pobednika. Prednost ekipe koju predvodi Boris Rojević rasla je do kraja susreta, a tačku na meč stavio je Amar Amitović, za konačnih 19:36.

Najefikasniji u pobedi srpskog tima bio je Nikola Ivanović sa deset pogodaka, Jovica Nikolić precizan je bio šest puta. U redovima SAD, Viler se pet puta upisao u listu strelaca.

Srbiju sutra (petak, 21č) očekuje duel sa domaćinom šampionata, selekcijom Španije, dok će SAD na megdan Sloveniji istog dana od 18:30č.