Paket 24 PL: Pobede Zagreba, Sesvetea, Dubrave i Karlovca - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Paket 24 PL: Pobede Zagreba, Sesvetea, Dubrave i Karlovca

Paket 24 PL: Pobede Zagreba, Sesvetea, Dubrave i Karlovca

Drugo kolo Paket24 Premijer lige – lige A, donijelo nam je očekivanu pobjedu PPD Zagreba protiv Gorice i nova slavlja Dubrave i Karlovca. Taj trojac je sada na vrhu ljestvice.

Zagreb je nakon teškog okršaja u Ligi prvaka, Goricu dočekao s mlađim snagama, odnosno onima koji su manje igrali do sada. Ivica Obrvan dao je predah Željku Musi, Ivanu Čupić, Davidu Mandiću, Dini Slaviću. I Gorica je to odlično iskoristila prvih 30. minuta. Nakon uvodnih 1:3, u 17. minuti imali su velikih plus četiri (5:9). Zagrebaši su se ipak probudili i posložili u završnici prvog dijela i na kraju ga dobili s minimalnih 14:13. Drugi dio, Plinari počinju s tri pogotka zaredom, da bi nakon deset minuta igre imali šest razlike. Gorica se silno trudila, ali pravi priključak više nije mogla uhvatiti. S osam pogodaka Davor Ćavar bio je najbolji strijelac PPD Zagreba. Vrijedi zabilježiti i sedam obrana Mateja Mandića koji je tako debitirao u Paket24 Premijer ligi. U redovima Gorice, najefikasniji Lucian Bura s čak 12 pogodaka.

Dubrava je nakon Gorice dobila i Poreč te potvrdila da je složila dobru momčad za novu sezonu. Više od četiri minute trebalo je čekati na prvi pogodak u Velom Joži. Postigao ga je domaćin. I zadržao prednost od pogotka ili dva, sve do posljednje minute. Na predah se otišlo s vjerovali ili ne, 8:8. Dubrava je do prve prednosti stigla odmah na početku drugog dijela. Domaćin se na kratko vratio u prednost, ali je isto tako brzo i izgubio. Dubrava je do kraja držala minimalnu prednost. Pri tome smo imali čak osam izjednačenja. Ali, gosti su malo mirnije i sigurnije odigrali završnicu i upisali drugu pobjedu na početku nove sezone. A Poreč drugi poraz. Arman Ikanović, Tim Thoss i Matija Rađaković dali su po pet pogodaka za Poreč. Kao i prije tjedan dana, najefikasniji u redovima Dubrave bio je Ivan Barbić sa sedam pogodaka.

Karlovac je nakon slavlja u Dubrovniku, osvojio bodove i u Vinkovcima. A time se mogu pohvaliti samo rijetki. Već u otvaranju susreta kad su poveli 1:4, gosti su dali do znanja Vinkovčanima da misle ozbiljno i da su dobra ekipa. Spačava se vratila u igru u 16. minuti kad je stigla do izjednačenja 8:8, pa zatim i vodstva 9:8. Do predaha su triput imali po dva pogotka prednosti domaćini, da bi na poluvremenu bilo minimalnih 16:15. Karlovac je sjajno odigrao prvih deset minuta nastavka. Serijom 2:6 pobjegli su na plus tri, i natjerali domaćine u nervozu, i cijeli niz pogrešaka. Suvereno su držali svoju prednost cijelo vrijeme  pa je čak i povećali na plus pet u 50. minuti. Spačva jednostavno nije imala rješenje za izuzetno čvrstu, jako pokretljivu obranu gostiju. I na kraju je morala potpisati poraz. Briljantan je u domaćim redovima bio Marko Vignjević s 11 pogodaka iz isto toliko pokušaja. Ivan Bačić i Leon Hrvojević dali su po šest za Karlovčane.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 2. KOLO
PPD ZAGREB – GORICA 33:26
POREČ – DUBRAVA 22:25
SPAČVA VINKOVCI – KARLOVAC 30:35