Paket 24 PL: Zagreb rutinski, Spačva iznenadila Dubravu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Paket 24 PL: Zagreb rutinski, Spačva iznenadila Dubravu

Paket 24 PL: Zagreb rutinski, Spačva iznenadila Dubravu

Treće kolo Paket24 Premijer lige – liga A, donijelo nam je očekivanu pobjedu PPD Zagreba protiv Umaga. Karlovac je nastavio svoj sjajni niz, dok je Dubrava neočekivano poražena od Spačve.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 3. KOLO

UMAG – PPD ZAGREB 22:29

DUBRAVA – SPAČVA VINKOVCI 29:31

KARLOVAC – RUDAR 26:25

26.09.2021
19.00 GORICA – POREČ

Kao što je i najavio trener PPD Zagreba Ivica Obrvan, dao je predah svojim najiskusnijim igračima i čuvao ih za srijedu i vrlo važan susret Lige prvaka protiv Elveruma. Tako su mlađe snage iznijele susret protiv Umaga koji je bio domaćin u „Kutiji Šibica“. Vrijedi spomenuti da se u momčad Zagreba nakon gotovo mjesec dana vratio Matej Hrstić, što je iznimno ohrabrujuće uoči novog europskog ispita.

Petnaestak minuta bila je to ravnopravna utakmica. Onda je PPD pobjegao na plus tri (5:8). I malo po malo, prije svega dobrom obranom, dizao svoju prednost do pet razlike na poluvremenu (10:15).

U drugom dijelu, odmah na početku, slijedio je niz od tri pogotka za redom, pa je u zraku ostalo pitanje kolika će ukupna razlika biti na kraju. Zagreb je na plus deset otišao u 40. minuti. Najveća prednost bila je 11 pogodaka. U završnici su Zagrebaši malo spustili ritam pa je Umag na kraju stigao do podnošljivog poraza od sedam razlike (22:29). Šest pogodaka dao je Gabrijel Buvinić za službenog domaćina. Po pet puta u strijelce su se upisali Antonio Dizdar i Tomislav Radić. Od 11 strijelaca kod PPD Zagreba, najviše dao Valentino Ravnić. I to pet.

Dubrava je nakon dvije pobjede doživjela poraz doma od Spačve Vinkovci. Jako loše otvorili su domaći rukometaši susret. U 13. minuti gosti su imali plus pet (3:8) nakon niza od pet pogodaka za redom. Premda se Dubrava u završnici prvoga dijela približila na minus dva, ipak je na odmoru imali tri pogotka zaostatka (13:16).

Dobar je ulazak domaćina i u drugi dio susreta. Nakon nepunih pet minuta igre stigli su do izjednačenja 17:17. Ali Vinkovčani ne daju vodstvo sve do 46. minute. Tada Dubrava uspijeva povezati četiri pogotka za redom i od 20:22, stići na 24:22. Činilo se da polako preuzimaju kontrolu nad igrom i rezultatom, ali ništa od toga. Spačva odgovara serijom od 2:6 i sada ona ima dva pogotka viška. A na semaforu je već 57. minuta. Ipak Dubrava uspijeva još jedanput stići do izjednačenja 28:28. Vinkovčani su karakterno čvrsti, Dubrava ne koristi sedmerac i na kraju bodovi putuju u Slavoniju. Matej Komljenović sa sedam pogodaka najbolji je kod domaćina. Tomi Vozab dodao je šest. U redovima Spačve sjajan je dvojac Filip Mažurana i Marko Vignjević. Prvi je dao deset, a drugi sedam pogodaka.

Dramatičan rasplet imali smo i u Karlovcu koji nastavlja svoj veliki niz. Tri nastupa, tri pobjede. Protiv Rudara su zaostajali na početku. Ali su onda od 18. do 23. minute povezali četiri pogotka za redom i poveli 10:7. Serijom pogodaka za pogodak, do predaha su zadržali razliku od plus dva (14:12) i relativno zadovoljni otišli na odmor.

Rudari su to brzo stigli u nastavku. I ostali u priključku sve do posljednje minute. Nakon što je Matej Štankler, jedan od najboljih pojedinaca gostiju, izjednačio na 25:25 u 59. minuti, Dominik Smojver je 15 sekundi prije kraja zabio za vodstvo domaćina 26:25, koje je na kraju bilo i konačni rezultat. S pet pogodaka, Ivan Bačić bio je najefikasniji u redovima Karlovca. Kod Rudara velikih 14 obrana Josipa Žitkovića. Najbolji strijelac pak bio je Vid Starčević s pet pogodaka.

Izvor: HRS.hr