Paket 24 PL: Zagreb i Nexe sigurni, prvi poraz Karlovca - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Paket 24 PL: Zagreb i Nexe sigurni, prvi poraz Karlovca

Paket 24 PL: Zagreb i Nexe sigurni, prvi poraz Karlovca

Kao što je i najavio trener PPD Zagreba Ivica Obrvan, protiv Poreča je dao šansu nekim igračima koji nisu nastupili u Ligi prvaka protiv Elveruma. Ako je suditi prema učinku, najbolje je to iskoristio Davor Ćavar koji je postigao 10 pogodaka uz samo jedan promašaj. Nije loš bio ni mladi Matej Mandić na vratima s 11 obrana. Poreč je pratio ritam Zagreba samo prvih desetak minuta. Već na predahu je momčad Ilije Lovrinovića zaostajala osam pogodaka 14:6. Plinari su bili još uvjerljiviji u nastavku koji su dobili 22:13 pa je konačnih plus 17 najteži poraz Poreča posljednjih nekoliko sezona. Kod gostiju najbolji strijelac Arman Ikanović s pet pogodaka.

Vrlo zanimljiv i uzbudljiv bio je susret Rudara i Dubrave. Očekivano bio je to sraz čvrstih obrana pa stoga ne čudi samo 18 pogodaka u prvom dijelu. Domaćin je na njega otišao zadovoljniji jer je imao plus dva, 10:8. Veći dio nastavka igralo se pogodak za pogodak. Minimalna prednost se selila s jedne na drugu stranu. A onda je Dubrava otišla na plus dva (18:20) u 55. minuti. U nervoznoj i pomalo rastrganoj završnici presudilo je iskustvo Dubrave koja je uspjela povezati tri pogotka zaredom i na kraju slaviti 21:24. Uz 11 obrana Josipa Žitkovića, iz domaćeg sastava vrijedi izdvojiti Maksimilijana Jurića i Andreja Trčka koji su postigli po četiri pogotka. Kod Dubrave najbolji mladi Mateo Kajba s 11 obrana, odnosno Tomi Vozab sa sedam pogodaka.

Nakon dva startna poraza, Gorica je uspjela povezati dvije pobjede. Ova u Vinkovcima posebno je vrijedna jer iz te dvorane samo najbolji nose bodove. Gorica je nakon 15-tak minuta izjednačene igre na kratko preuzela kontrolu nad rezultatom. Ali domaćin uzvraća i u 26. ima najveću prednost prvog dijela od plus tri (13:10). Ipak, na predah se ide s 14:14 jer su gosti u posljednjih 120. sekundi postigli čak tri pogotka. Gorica je u drugom dijelu dominantnija. Sredinom nastavka uspijeva se odvojiti na tri, a na ulasku u posljednjih deset minuta i četiri razlike, što je u tako izjednačenom susretu kakav je bio da tada velika prednost. Na kraju su bez većih poteškoća izdržali završni nalet domaćina od četiri pogotka zaredom i stigli do jako vrijednih bodova. Marko Vignjević najbolji strijelac Vinkovčana s devet pogodaka. Tomislav Sladoljev je u pobjedu Gorice ugradio 13 obrana, a sjajni Lucian Bura 11 pogodaka.

U najefikasnijem susretu kola s čak 70 pogodaka Umag je pobijedio Karlovac i prekinuo njihov stopostotni niz. Nakon početnih 1:3 Karlovčana, domaćin je uzvratio nizom od pet pogodaka i od toga trenutka više nije ispuštao vodstvo. Do predaha su gostima uspjeli zabiti čak 19 pogodaka pa su s 19:13, mogli mirno u svlačionicu. Karlovac se jako mučio s realizacijom. A Umag je trpao, trpao. Pa je tako već u 38. imao deset pogodaka razlike (25:15). Najbolje razdoblje u igri gostiju stiglo je u završnoj četvrtini. Tri minute prije kraja uspjeli su stići na minus dva (34:32). Ali, domaćin je izdržao sve nalete do kraja i upisao veliku pobjedu. Gabriel Buvinić je s devet pogodaka bio prvo ime domaćina. U karlovačkim redovima pogodak više postigao je Dominik Smojver.

Četvrto kolo su ranim poslijepodnevnim terminom otvorili Dubrovnik i Bjelovar. Gosti su ga otvorili s autoritetom. Poveli su 1:4 već u šestoj minuti. Sredinom prvog dijela imali su plus pet 3:8, a na predahu je bilo šest razlike 12:18. Domaćin se silno trudio u drugom dijelu, ali nikako nije uspijevao smanjiti zaostatak. Kada su Bjelovarci u tri minute, od 37. do 40. minute postigli četiri pogotka zaredom i otišli na plus deset (16:26), sve je bilo jasno. S tom razlikom susret je i završen. Luka Bevanda bio je prema običaju najbolji u domaćim redovima sa sedam pogodaka. Kod Bjelovara, prvo ime Petar Lulić s osam pogodaka iz osam udaraca. Vrijedi zabilježiti i 12 obrana Dubravka Grgića.

Moslavina je cijeli tjedan najavljivala da se želi iskupiti za težak poraz prošlog vikenda u Rijeci. I uspjela je. Do pobjede je došla obranjenim sedmercem Mateja Mudrinjaka doslovno u posljednjoj sekundi. Bio je to inače, potpuno izjednačen susret. U prvom dijelu, tek je jedanput domaći sastav i to u završnici imao plus dva. Ali je na predah odnio minimalnu prednost 15:14. Slično je bilo i u većem dijelu nastavka. Ipak, šest minuta prije kraja, domaćin uspijeva pobjeći na plus tri, 26:23, ali Sesvete uspijevaju u posljednjoj minuti stići na minus jedan. Moslavina ima 50 sekundi posljednjeg napada da potvrdi svoju pobjedu. Ali ne koristi ga i Darko Krndelj u posljednjim sekundama uspijeva izboriti sedam metara. Odgovornost preuzima Danijel VusićMatej Mudrinjak je mudriji na domaćim vratima i Moslavina slavi treću pobjedu ove sezone, 27:26. Domaći junaci su Marko Mihaljević sa sedam pogodaka i Vedran Kristić s 12 obrana. Davor Gavrić sa šest pogodaka najbolji kod Sesveta.

Sjajnom predstavom Zamet je nanio prvi poraz Varaždinu 1930 ove sezone. Da bi to mogao biti težak dan za domaćine dalo se naslutiti već na samom početku, kad je riječki sastav munjevito odjurio na 0:6. Varaždinci su prvi pogodak postigli tek u osmoj minuti.  Zamet ja nastavio u istom ritmu i zadovoljan otišao na predah s plus osam (9:17). Nešto malo bolje funkcionirala je, inače poznata čvrsta obrana domaćina u drugom dijelu. Ali, Riječani su igrali mudro. Na svaki pogodak odgovarali su pogotkom na drugoj strani i držali svoju prednost. Najviše što im se domaćin uspio približiti bilo je četiri razlike (23:27) u 50. minuti. Kod Varaždina 1930, treba izdvojiti šest pogodaka Fabijana Grubišića. Zamet je pak, predvodio sjajni Damir Vučko s 11 pogodaka iz 11 pokušaja.

Nexe prema očekivanju nije imalo problema u Trogiru. Premda je iza njih bio vrlo zahtjevan i težak europski ispit, sastav Branka Tamšea profesionalno je odradio i ovu zadaću. Nakon pet minuta već su imali četiri razlike (1:5). Sredinom prvoga dijela domaćin se uspio primaknuti na samo dva pogotka zaostatka (7:9), ali je Nexe onda serijom 0:3, sve vratio na početak i mirno priveo prvi dio kraju s plus četiri (10:14). U nastavku je sastav iz Našica dozirao napore. Dvije serije po četiri pogotka u nizu donijele su mu uvjerljivu pobjedu od deset razlike 21:31. Sa šest pogodaka Roko Trivković bio je najbolji u domaćim redovima. Od devet strijelaca Nexea, najbolji učinak imao je Marin Jelinić koji je postigao osam pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 4. KOLO
PPD ZAGREB – POREČ 36:19
RUDAR – DUBRAVA 21:24
SPAČVA VINKOVCI – GORICA 28:30
UMAG – KARLOVAC 36:34

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 4. KOLO
TROGIR – NEXE 21:31
VARAŽDIN 1930 – ZAMET 25:31