KADENASOVI BROJALI DO 41: Metalurg bez odbrane sa -12 iz Bresta - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan KADENASOVI BROJALI DO 41: Metalurg bez odbrane sa -12 iz Bresta

KADENASOVI BROJALI DO 41: Metalurg bez odbrane sa -12 iz Bresta

Makedonski vicešampion Metalurg ubedljivo je poražen u drugom kolu SEHA Gazprom lige u beloruskom Brestu. Domaći sastav španskog trenera Manola Kadenasa nije imao milosti prema timu iz „Autokomande“ postigavši ukupno 41 gol – 41:29 (17:15).

Igra tima Danila Brestovca se raspala u drugom poluvremenu, u kome je Metalurg primio čak 24 gola. Bez desnog beka Velkovskog i kapitena Kuzmanovskog, koji je rešio da napusti klub i odbio da putuje u Belorusiju, rotacija u makedonskom sastavu je bila znatno siromašnija, a s tim i otpor u drugih 30 minuta, što je iskusan sastav domaćih iskoristio.

Najefikasniji kod pobednika bili su Škurinski sa osam i Petar Đorđić sa sedam golova. U dresu Metalurga, šest golova je postigao Halil Jaganjac.