KORAK DO ZLATA! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan KORAK DO ZLATA!

KORAK DO ZLATA!

Korak do zlata! Reprezentacija Srbije ostvarila je još jednu veliku pobedu na Svetskom prvenstvu, ovoga puta, bez mnogo problema protiv Poljske 24:18 (14:6). Već posle prvog poluvremena je bilo jasno da Poljakinje nisu dorasle srpskom timu i atmosferi koju je stvorilo 18.236 navijača u “Kombank Areni” koji su ponovo oborili rekord u gledanosti jednog meča u ženskom rukometu. Fantastična Katarina Tomašević, stavila je do znanja protivnicama na ovom meču da nemaju šta da traže u borbi za finale. Razlika je rasla iz minuta u minut, bilo je i +11 (17:6), sve za jedno sjajno veče u “Kombank Areni”…

Važnost meča okovala je ruke strelcima obe selekcije, pa su golovi bili prava retkost u prvih desetak minuta. Bošković je ponovo na teren izveo bekovsku trojku iz duela sa Korejom i Norveškom Lekić – Damnjanović – Popović, koja na startu nije imala toliko problema sa visokom 6-0 Poljakinja, koliko sa realizacijom protiv Gapske.  Na krilima Katarine Tomašević, koja je započela meč u svom stilu, sakupivši čak 7 odbrana u prvih 14 minuta, došli su golovi Popović, Ognjenović i Lekić za +3 po prvi put – 5:2.

Poslednji trzaj Poljakinja, bila su dva vezana laka gola za 5:4, ali nije bilo potrebno dugo da im se pokaže da u „Kombank Areni“ nemaju šta da traže. Golovi Lekić i Ognjenović, uz prvenac Dragane Cvijić, koji je digao publiku na noge,  naterali su Danca na klupi Poljske, Kima Rasmusena da zatraži tajm-aut pri rezultatu 8:4 (17.).

damnjanovic_slavljeTo je tek razgoropadilo devojke Saše Boškovića. Bez rešenja za maestralnu Kaću Tomašević, Poljakinje su izgubile koncentraciju u odbrani, koja je padala u igri jedan na jedan i dva na dva. Idealno za par Cvijić – Lekić, koji je zaokružio seriju 5:0 u devet minuta bez gola Poljske (11:4, 22.).

Tek je Kulvinska konačno našla put do mreže sjajne Tomašević, koja je odličnu zamenu u poslednjih šest minuta imala u Jovani Risović (tri odbrane u završnici). Do odlaska na odmor, sve je ostalo isto. Razigrana Srbija, Lekić i Cvijić u glavnim ulogama za velikih + 8 – 14:6.

Ista raspodela snaga vladala je na terenu i na startu drugog poluvremena. Sjajna Tomašević, rastrčani napad, sigurna odbrana, doneli su i +10 – 18:8 u 41. minutu. Odlučio je Bošković da odmori neke od ključnih igračica, popustila je malo koncentracija, pa su se Poljakinje u 52. minutu približile na +7 (21:14), kada je srpska klupa reagovala tajm-autom. Gol Andree Lekić za 22:15 u 54. minutu, razrešio je sve dileme oko prvog finaliste Svetskog prvenstva.