Larvik odneo bod iz "Morače" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Larvik odneo bod iz „Morače“

Larvik odneo bod iz „Morače“

Rukometašice Budućunosti osvojile su bod u dramatičnoj utakmici protiv Larvika u okviru grupne faze Lige šampiona, na kraju rezultat 19-19 (8-7) je i najrealniji. Oćekivanja pre meča su uglavnom bila da će Crnogorke upisati rutinsku pobedu i nova dva boda, ali u tome ih je sprečio Larvik najpre zbog neverovatne odbrane i iskusne Leganger na golu a zatim i zbog fantastične Nore Mork u napadu.

Utakmica je počela sa vrlo čvrstim odbranama na obe strane, što najbolje govori podatak da se na odmor otislo sa 8-7. Prvo osetno vođstvo desilo se u 7. minutu kada je preko Gro Hamerseng-Edin Larvik poveo sa 1-3- Međutim, otada je usledila serija Budućnosti od 4-0 koja traje do 18. minuta kada je prekida Brejvang smanjući rezultat na 5-4. Do kraja poluvremena se igralo gol za gol, menjao je Adžić u napadu Knežević i Brizdu, ali vise od jednog gola prednosti se nije moglo jer se na odmor odlazi rezultatom 8-7.

Drugo poluvreme je počelo baš onako kako se poželeti može za navijače Budućnosti kada su domaće povele prvi put sa tri gola razlike 12-9 u 38. minutu i to im je bilo poslednje vođstvo na utakmici. U tim trenucima trener Larvika je zatražio time-out posle koga se sve preokrenulo u korist Norvežanki. Jedine koje su uspevale da održe priključak su bile Nora Mork i Anja Hamerseng-Edin koje su u prvih 15 minuta drugog poluvemena jedino postizale golove, po 3 gola, da bi im se pridružila Brejvang kada je usledila serija od 0-6 za Larvik u 47. minutu. Adžič odmah traži time-out. Tu seriju prekida Neagu kada smanjuje na 14-16. Tada je usledila dramatična završnica, Volterin sa jedne i  Leganger sa druge strane spustile su roletne na gol, igračice zibile redove u odbrani što je rezultiralo nekoliko pasivnih napada za Larvik a sa druge strane Crnogorke su imale nekoliko tehničkih grešaka kao i izgubljenih lopti prouzrokovanih sjajnom odbranom Larvika.  U 52. minutu gošće dolaze do vođstva od 15-17 kada je iz kontre gol postigla Gro Hamerseng-Edin. Opet Kristina Neagu vraća Budućnost u igru i smanuje na 16-17 a zatim i Kinga Brizda donosi izjednačenje 17-17.  U 58:42 na semaforu stoji 18-18, kada je Mork iznudila sedmerac iisključenje. Upravo je ona realizovala 7m i dovela Larvik u vodjstvo. Medjutim, već u sledećem napadu sa igračicom manje konačan rezultat postavlja Mehmedović 45 sekundi pre kraja kada je utrčala neprimetno na poziciju pivota i postigla konačnih 19-19.

Do kraja obe ekipe su imale šanse da zabeleže pobedu. Larvik sa igračicom više ne korsiti prednost, Voltering brani šut kada se lopta odbija do Rigehut koja iz veoma izgledne pozicije šutira daleko preko gola. U preostalih 10 sekundi Podgoričanke uspevaju da se organizuju, lopta dolazi do Neagu koja sa 6 metara  promasuje, za konačnu podelu bodova.

Podgorica – SC ”Morača”. Gledalaca: 5.500. Sudije: Dentc, Rejbel (Francuska). Sedmerci: Budućnost 5 (2), Larvik 2 (2). Isključenja: Budućnost 6, Larvik 4 minuta.

BUDUĆNOST: Voltering (15 odbrana), M. Vukčević, Žderić, Petrović 2, Neagu 5, Nikitina, Georgijevska, Dalbi, Ježić, Cvijić 3, Mehmedović 3, Despotović, Pavićević 1, Bizdra 1, Knežević 4 (2), Lazović.

LARVIK: Rantala, Leganger (10 odbrana i dva sedmerca), A. Hamerseng Edin 4, J. Kristiansen 1, T. R Kristiansen, Brejvang 2, Merk 8 (2), G. Hamerseng Edin 2, Koren 1, Hasanić, Johansen, Brajstol, Suland, Stange, Loke 1.

Sledeći meč Budućnost gostuje upravo Larviku, 1.marta nakon dve nedelje pauze. U drugom meču ove grupe Đer je na svom terenu pobedio Krim 27-24.