Lokosice izvukle zlata vredan bod protiv Savehofa - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Lokosice izvukle zlata vredan bod protiv Savehofa

Lokosice izvukle zlata vredan bod protiv Savehofa

Dvorana 2 zagrebačkog Doma sportova je danas ugostila predstavnice švedskog Savehofa koje su s Lokomotivom igrale ključnu utakmicu za prolazak u drugu grupnu fazu Lige prvakinja. Lokosice su prošlog tjedna u švedskom Partillu uspjele doći do boda (29:29), ušle su u ovaj meč kao favorit.

LOKOMOTIVA – Savehof 23:23

GLEDATELJA: 1000

SUTKINJE: Kijauskaite/Zaliene (Litva)

SEDMERCI (ISKLJUČENJA): Lokomotiva 4/4 (6 minuta); Savehof 5/6 (6 minuta)

LOKOMOTIVA: Razum, Smiljanić, Grubišić 2/3, Božović, Ježić 2/3, Hrbkova 5(4)/6, Kožnjak 4/8, Jelčić (19+1 obrana), Rajović 1/1, Irman 3/7, Horvat 3/8, Benko, Bašić 1/5, Havić 1/5, Milić 0/1, Milanović – Litre; trener: Irfan Smajlagić

SAVEHOF: Bundsen (2 obrane), Haraldsdottir 0/1, Tegstedt, Sand 4/7, Lindvall-Hagren 1/1, Oden 8(3)/12, Enhoring, Eriksson, Wikensten 3/10, Dafe 0/1, Idehn (10 obrana), Karlsson 2/6, Alm 5(2)/14; trener: Henrik Signell

SEMAFOR: 4:1, 4:4, 4:7, 6:9, 8:10, 9:12, 10:15, 13:15, 13:20, 16:21, 17:22, 22:22, 23:23

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Jelčić (Lokomotiva)

Tu su ulogu uspjele opravdati u prvih šest minuta utakmice, iako igra nije bila savršena. Funkcionirao je napad koji je odlično surađivao s pivotkinjom Ježić, dok je obrana od samog starta bila prilično porozna. Situaciju je spašavala Jelčić sa svoje tri obrane u uvodne četiri minute susreta. Bilo je to dovoljno da Lokosice u šestoj minuti povedu sa 4:1, nakon čega slijedi period igre zbog kojeg se može konstatirati da je prvo poluvrijeme današnjeg susreta bilo Lokomotivino najlošije u ovosezonskom izdanju LP-a. Stao je napad,  Savehofova je tranzicija uz obrane u napad funkcionirala gotovo besprijekorno pa su Šveđankama svega dvije minute bile dovoljne da bi stigle do izjednačenja na 4:4. Tu nije bio kraj njihove serije, već su do 14: minute došle do prednosti od 4:7. Svakako valja napomenuti da je Jelčić do tog trenutka upisala već pet obrana, s druge strane Idehn jednu jedinu – moglo je sredinom prvog dijela biti i puno gore po domaćina. Na žalost Lokosica u drugoj polovini prvog poluvremena Jelčić i Idehn brane jednak broj lopti (3) a iskusnije Šveđanke to znaju iskoristiti te do poluvremena odlaze na prednost od pet pogodaka razlike 10:15.

KLJUČNI ELEMENTI PRVOG POLUVREMENA:

Jelčić je u prvom poluvremenu imala dvostruko više obrana od Savehofove vratarke Idehn (8:4)

Lokosice su u prvom poluvremenu postigle svega četiri pogotka s vanjskih pozicija. Osim toga, u periodu od 7. do 24. minute načinile su čak sedam tehničkih pogrešaka

Najbolja Savehofova šuterica Jenny Alm, za koju švedski predstavnici medija vjeruju da će kroz 3-4 godine biti najbolja igračica svijeta, u meč je ušla šutom 0/3 (promašen i sedmerac) te je propustila veliku priliku da svoj klub u ranoj fazi meča odvede do još veće prednosti

Švedski je sastav u prvom poluvremenu napravio svega dvije tehničke pogreške

Drugo poluvrijeme susreta je donijelo „buđenje“ Lokosica. Horvat u napadu te Jelčić s druge strane terena dovode zagrebački sastav do prva dva pogotka u tom periodu utakmice, nedugo zatim i Hrbkova sa linije od sedam metara smanjuje na svega dva razlike (13:15). Ali, nakon toga ponovno jedan očajan period igre kojim Pipe Smajlagić sigurno neće biti zadovoljan. Zagrepčanke do sredine drugog poluvremena ponovno rade velikih pet tehničkih pogrešaka (ukupno u susretu 14), što Savehofu omogućava da jednostavnim pogodcima kreira seriju od 5:0 te dođe na korak do pobjede. Čini se kako Šveđankama samo preostaje odraditi posao, no još jednom im je presudio manjak kvalitetnih igračica u rotaciji povezan s potpuno drugačijom, puno boljom igrom Lokosica. Gošće su u zadnjih 15 minuta utakmica postigle svega tri pogotka, obrana domaćeg sastava konačno je proigrala, bila puno pokretljivija, što je dalo rezultata i u napadu. Kožnjak preuzima puno više odgovornosti, Hrbkova i dalje ostaje nepogrješiva iz sedmeraca. Lokosice u zadnju minutu ulaze s -1, slijedi tehnička pogreška švedskog sastava i cijeli se odlučujući meč za prolaz u drugu fazu natjecanja svodi na jedan jedini Lokomotivin napad. Njega pokušava iskoristiti Irman s desnog krila, druga Savehofova vratarka Bundsen brani, ali Grubišić iskusno dočekuje loptu na drugom krilu te pet sekundi prije kraja donosi veliki bod domaćem sastavu. Ipak, teško bi došlo do ovakvog raspleta da Jelčić sa ukupno 20 obrana nije potpuno izludila Signellovu ekipu.

KLJUČNI ELEMENTI DRUGOG POLUVREMENA:

Jelčić je u ovom dijelu utakmice obranila 12 protivničkih udaraca

Obrana Lokosica dozvolila je Savehofu svega tri pogotka u posljednjoj četvrtini susreta

Savehof je u 20-ak minuta susreta uspio „prokockati“ sedam pogodaka razlike

Švedski je predstavnik u posljednjih 10 minuta susreta načinio jednak broj tehničkih pogrešaka (6) kao u preostalih 50 minuta