Makedonija izgubila od Švedske - Olimpijske igre ostale san! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Makedonija izgubila od Švedske – Olimpijske igre ostale san!

Makedonija izgubila od Švedske – Olimpijske igre ostale san!

p

Reprezentacija Makedonije poražena je od Švedske rezultatom 23:27 (12:14). Ovim porazom, Makedonci su izgubili sve šanse da se nađu na Olimpijskim igrama. Johan Sjostrand istakao se sa 12 odbrana, Kim Anderson je upisao 8 golova u švedskom timu. U makedonskoj ekipi, po 5 golova postigli su Kiril Lazarov i Filip Mirkulovski.

Makedonci su odlično otvorili utakmicu, preko Naumčeta Mojsoskog i Mirkulovskog, došli su do dva gola prednosti. Šveđani su ubrzo izjednačili rezultat, a potom i poveli sa 2:4 u 8. minutu. Makedonci uzvraćaju istom merom i rezultat je ponovo nerešen. U ovom periodu švedski igrači na razne načine su provocirali igrače Makedonije. Kao rezultat toga usledilo je obostrano isključenje Kirila Lazarova i Petersona. Kada su se strasti primirile, domaći rukometaši dolaze do prve osetnije prednosti u 22. minutu, kada Lundstrom pogađa za prednost od 7:10. Makedonci su jurili rezultat i pogotkom Manaskova, uspeli da se primaknu na 12:13 u 29. minutu. Potom sudije prestrogo dosuđuju dva minuta isključenja Mirkulovskog, što Ekberg koristi i postiže pogodak za 12:14.

Već na startu drugog poluvremena, Šveđani prave ključnu razliku. Razigrao se Kim Anderson i doneo svojoj reprezentaciji prednost od 12:16. Makedonci nisu imali ni sreće sa odbijenim loptama, jer su sve završavale u rukama Švedske. Ipak, Makedonci se nisu predavali. U 44. minutu, smanjuju prednost protivnika na 17:19, a golman Makedonije, Angelov, istakao se sa dve dobre odbrane. Imali su Makedonci šanse da dođu i do gola zaostatka, ali sa krilne pozicije Manaskov pogađa prečku. Sa igračem manje na terenu, Doder pronalazi put do mreže Makedonije i ponovo vraća prednost na +3. U 51. minutu, Makedonci ponovo dolaze do dva gola minusa, 20:22, ali nakon tajm-auta selektora Švedske, situacija je postala jasna. Makedonija je pokušavala da se vrati u utakmicu, ali su Šveđani imali konce igre u svojim rukama i srušili snove Makedonije o Olimpijskim igrama.

STATISTIKA UTAKMICE

f

Reprezentativci Makedonije imali su veliku podršku sa tribina. Makedonski navijači obojili su „Skandinavijum” u crveno-žutu boju i zdušno navijali za svoju selekciju, ali to nije pomoglo njihovoj selekciji.

Reprezentacija Mađarske bila je bolja od selekcije Brazila rezultatom 29:27 (16:15), pa će se zajedno sa Švedskom naći na Olimpijskim igrama u Londonu.