Naslovna Balkan Makedonija ostala bez četvrtfinala

Makedonija ostala bez četvrtfinala

aleks
7 komentari

Reprezentacija Makedonije poražena je od selekcije Nemačke rezultatom 23:28 (9:13). Ovom porazom, Makedonci su ostali bez plasmana u četvrtfinale. Sa 8 pogodaka istakao se Kiril Lazarov u makedonskoj selekciji. Kod Nemaca, 5 pogodaka je postigao Stefan Kner, dok se sa 11 odbrana istakao Silvio Hajneveter, koji je i junak utakmice.

Nije dobro počelo po makedonski tim. Nemci su startovali poletno i samouvereno, od starta je dominirala granitna odbrana na čelu sa Hajneveterom na golu. Makedonci punih sedam minuta nisu uspeli da pronađu put do mreže protivnika, što je kažnjeno serijom Nemače za prednost od 0:4. Prvi pogodak za Makedoniju konačno postiže Filip Mirkulovski u osmom minutu. Očekivalo se da će Makedonci proraditi nakon postignutog gola, ali rešenja za čvrstu odbranu Nemačke nije bilo. Čak i kada su uspeli da stvore povoljnu šansu za šut, Makedonce je čekao vidno raspoloženi Hajneveter. Nisu igrači u crvenim dresovima uspevali do pronađu svoj ritam ni u odbrani. Vience, Pfhal i Kner uspešno su nalazili „rupe” u makedonskoj odbrani i održavali rano stečenu prednost. Najveće vođstvo u prvom poluvremenu, Nemačka je imala u 23 minutu, kada je rezultat glasio 5:11. Rezultat je smanjen serijom golova Namučeta Mojsoskog i Nikole Markoskog, ali je Klajn „presekao” tu seriju i ponovo vratio osetniju prednost. Kiril Lazarov je sa dva vezana pogotka doveo svoj tim do minus tri, ali je u poslednjem minutu pogodio Pfhal za 9:13.

I u nastavku je Nemačka imala kontrolu igre i rezultata, pa su već u 36 minutu ponovo imali prednost od šest golova (11:17). Tada je i proradila selekcija Makedonije. Odbrana je uspešno zaustavila nalete Nemaca, a golove su u serijama postizali Dejan Manaskov i Kiril Lazarov, pa je rezultat ekspresno smanjen na 16:18. Ipak, šansu da još više smanji rezultat, propušta Manaskov, koji nije uspeo da pogodi iz kontranapada, a ponovo je na visini zadatka bio Hajneveter. Neiskorišćenu šansu Makedonije, brzo je kaznila Nemačka. Šmit i Rajčman ponovo povećavaju prednost na 16:21 u 47 minutu. Makedonci su pokušavali da smanje prednost, ali je sve to bilo bezuspešno. Na pet minuta do kraja Nemci dolaze do prednosti od 18:26, pa se već tada mogao naslutiti pobednik duela. Do kraja, Makedonija je uspela da umanji prednost, ali vremena i mogućnosti za preokret nije bilo.

Makedonija je završila učešće na ovom Svetskom prvenstvu sa jednim nerešenim rezultatom, dve pobede i tri poraza.